Львів’яни-художники зі світовим іменем відкрили у Нью-Йорку виставку для допомоги Україні

У США, у Фонді генерала Костюшка, соратника Вашингтона у боротьбі за демократію, триває виставка українських митців «VOLO PACEM» («Волію миру») – маніфест підтримки визвольної боротьби України.

Про це інформує пресслужба ЛОВА, пише Dailylviv.com

У межах програми Фонду Костюшка, де відбувається виставка, для гуманітарної підтримки України вдалося зібрати вже понад $1,7 млн.

У США, у Фонді генерала Костюшка, соратника Вашингтона у боротьбі за демократію, триває виставка українських митців «VOLO PACEM» («Волію миру») – маніфест підтримки визвольної боротьби України.

Автори виставки – знані у світі львів'яни: Олег Денисенко – володар понад 30 мистецьких нагород, український художник, сенатор Римської академії сучасних мистецтв, і Олександр Денисенко – кінорежисер, лауреат понад 30 міжнародних нагород та артвізіонер. Відкриття виставки відбулося на початку травня цього року.

Батько та син вкотре представили у світовому центрі культури, створений ними, новий вид мистецтва – «гесографію», що є інноваційним поєднанням прийомів скульптури, гравюри та живопису. На гесографію виданий патент на винахід, що свідчить про знаковість події для світу мистецтва, адже гесографія є внеском українського мистецтва у розвиток світового.

Експозиція «Волію миру» – це сучасний український епос про одвічну боротьбу добра зі злом. Нью-йоркська публіка відчитує сюжети картин як алегорії боротьби України проти російського агресора, адже ця війна – це не просто війна в Україні, це війна світла і темряви. 

«Це наша друга виставка на Мангеттені цього року, і місце її проведення символічне, адже об'єднує Україну, Польщу та США. 

Фонд Костюшко заснований напередодні залучення генерала Костюшка до американської визвольної справи. А наша виставка відбувається майже на річницю залучення Польщі та США у нашу визвольну боротьбу.

Сьогодні виклики зросли, адже повномасштабна війна триває понад рік, й у світі, щораз менше говорять про Україну. Щоденні бомбардування росією України для світу можуть виглядати так само, але для нас це щоденно новий жах.

Тому значною частиною нашої роботи є благодійний складник: підтримка ЗСУ і підтримка освіти. Нам потрібне військо, щоб відстояти нашу свободу, і нам потрібна освіта, адже від освіти і культури залежать наші вибори, якість нашого життя, як і те, наскільки швидко нам вдасться перемогти у цій війні, і не допустити наступних.

Девіз нашої виставки – «VOLO PACEM – волію миру», натякає на одвічну істину: «Волієш миру – готуйся до війни». Миролюбність – це вміння відстоювати свої цінності. Українці – миролюбна нація, але завжди готова відстояти свою свободу. 

Щоб протистояти злу, добро має бути добре озброєним – як танками, так і розумом. За що велика подяка Польщі та США», – зазначив Олександр Денисенко

Олег та Олександр Денисенки долучились до збору коштів для програми «Help Ukraine Now» Фонду Костюшка, яка вже зібрала понад $1,7 млн для надання гуманітарної допомоги – підтримки освіти та дітей в Україні.

Частину коштів, зібраних під час виставки, також передадуть до «UCU Humanitarian aid» Українського католицького університету. Спільно з Університетом, який на сьогодні залучив понад $6 млн для подолання гуманітарної кризи в Україні, митці діють на культурному фронті, підтримуючи благодійні аукціони для наближення перемоги над російськими окупантами.

На виставці також представлені перші у світі мобільні картини AETHER – мистецьке вбрання для iPhone. Митці створюють їх вручну, і вони є такими ж витворами мистецтва, що й картини на стінах галереї.

«Ми прагнемо повернути високе мистецтво у життя. Чому важливо, щоб мистецтво було завжди з вами? Тому що навіть лідерам потрібне джерело сили. Особливо лідерам. Споглядаючи твори мистецтва, ви отримуєте доступ в AETHER – осідок богів, світ першоідей. Ви надихаєтесь та творите – здобуваєте все нові й нові перемоги», – коментують Олег і Олександр Денисенки.

Виставка відбувається у штаб-квартирі фонду Костюшко, на Манхеттені, навпроти Центрального парку (ріг 5th Ave і Е 65th).

Це друга спільна виставка Денисенків у Нью-Йорку. Перша відбулась у травні 2022, в Українському Інституті Америки, на Мангеттені. Виставку анонсував The New York Times, сповістивши світ про мистецький винахід Денисенків.

Довідка про митців:

Олег Денисенко – український художник, що здобув світове визнання. Володар понад 30 міжнародних нагород. Дійсний член Академічного сенату Римської академії сучасних мистецтв. Суть генія Олега Денисенка полягає в рекомбінуванні класичних тем, великій увазі до деталей, скрупульозності виконання та винайденні нових технік художнього виразу.

Твори Олега Денисенка є в колекціях Королівського Палацу у Стокгольмі, Королівській академії у Лондоні, будинку Альбрехта Дюрера у Нюрнберзі, культових музеях світу, публічних та приватних колекціях. 

Олександр Денисенко – кінорежисер, артвізіонер, співавтор гесографії. Олександр –  лауреат 30+ міжнародних нагород; учень і асистент володаря «Оскара» – Анджея Вайди. Олександр своїми проєктами прагне кинути виклик статусу кво. Фільм Олександра Wonderwall, який здобув гучне світове визнання, переосмислює тему Чорнобиля з емоційно нової точки зору – без стереотипного домінування страху й тривоги. Опираючись на свій творчий досвід, Олександр втілює свої ідеали, творячи візію стилю життя, де ви проявляєте себе через мистецтво: прочитуючи мудрість століть – спрямовуєте хід сучасності. 

24.05.2023


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *