У Страсбурзі відбувся концерт за участі українського оркестру та дитячих хорів

У французькому місті Страсбург у концерт-залі Palais de la musique et des congrès відбувся концерт «Les Enfances Volées», у якому взяли участь Український молодіжний симфонічний оркестр і дитячі хори «Вогник» і «Дзвіночок».

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомило Постійне представництво України при Раді Європи.

«Цей захід не просто музичний концерт, це гімн життю, присвячений 75-річчю з дня заснування Ради Європи Музичні твори, які пролунали, є ніби нагадуванням для нас про важливість дотримання основоположних принципів – демократії, прав людини та верховенства права», – зазначили у диппредставництві.

Під час відкриття концерту із промовами виступили: головуючий у Комітеті міністрів Ради Європи Постійний представник Ліхтенштейну при Раді Європи Доменік Вангер, постійний представник України при Раді Європи Borys Tarasyuk і заступниця мера м.Страсбург Véronique Bertholle.

Постійне представництво України при Раді Європи висловило щиру вдячність видатній українській диригентці Оксані Линів, чия енергія є натхненням для молодих музикантів і виконавців.

Особливі слова вдячності адресовані асоціації «Support Action Ukraine» та її пані президенту Катерині Пушкар, завдяки роботі якої та підтримці партнерів було організовано цей масштабний проєкт, метою якого було підтримати Україну та розповісти світові реальну історію війни проти російського агресора через силу музики та українського таланту.

Український молодіжний симфонічний оркестр, що складається з 110 талановитих музикантів, які через війну були вимушені покинути свою рідну землю, продовжують вражати світ своєю майстерністю та просувати українську культуру. Вони є живим доказом непереможного духу України.

Також, відзначено неймовірний талант Дмитра Удовиченка – молодого скрипаля із Харкова, переможця багатьох міжнародних конкурсів, який знов підтвердив, що майбутнє української музики розвиватиметься та славитиме Україну.

Зауважується, що серцем концерту стала збірник поезії «Татусева книга» авторства Євгенія Оркіна. Поезія, яка прозвучала з вуст хору, була криком болю та надії. Вона належить українському творцю Володимиру Вакуленку, який зазнав катувань та загинув у 2022 році у м.Ізюм.

«Цей вечір став справжнім уособленням духу, таланту та непохитної віри в перемогу. Ми пишаємося можливістю бути частиною цієї історії та дякуємо кожному, хто долучився до цього вечора. Разом ми сильніші, разом ми переможемо», – наголосили в посольстві.

Як повідомляв Укрінформ, Асоціація Української школи у Страсбурзі (Франція) за підтримки постійного представництва України при Раді Європи організувала в рамках Шевченківських днів святкові читання для дітей.

Фото: Постійне представництво України при Раді Європи / Фейсбук

01.04.2024


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *