Майстриня з Одещини створює дивовижні картини з насіння без пензля і фарб

Роботи Світлани Нані — це дивовижне мистецтво «малювати» картини із засушених під пресом різних злаків, насіння, кісточок плодів, квітів тощо. У її творчості переважає релігійна тематика, як і у творчості її вчителя Петра Сазоновича Козловського.

Світлана Нані — двічі рекордсменка Національного реєстру рекордів України: у категоріях «Найбільша картина з насіння» та «Найбільша колекція авторських картин з природного матеріалу». В цій колекції, над якою майстриня працювала разом зі своєю донькою Софією, були представлені 64 картини у техніці флористики. Ім’я мисткині також внесено до каталогу художників «Я – Митець».

Робота Світлани

Робота Світлани

Вчителька образотворчого мистецтва Слобідської школи в Подільському районі і керівник гуртка декоративно-прикладного мистецтва та флористики «Умілі руки» стала відомою на теренах України завдяки своїй сувенірній колекції виробів для фестивалю «Кодима-фест». Тоді на «Ярмарку майстрів» було виставлено понад 100 її виробів. Стилізовані філіжанки, підкови й обереги уподобали учасники заходу. До того вона вже встигла стати лауреатом обласного етапу конкурсу «Учитель року» та взяти участь у проекті Павла Ротара «Військово-польовий АРТ», який подорожував містами України.

– Мій прадід був реставратором у музеї, дід Іван мав хист до малювання. А нам з донькою до душі саме флористика. У нас це мистецтво частіше називають пресована флористика. Робота ця майже ювелірна, — розповідає Світлана Нані.

Спочатку готується насіння. Для цього потрібні якісні фрукти та ягоди, а також крупи, фарба, лак. Майстриня віддає перевагу натуральним кольорам і матеріалам: зернам пшениці, люцерни, необробленої гречки, маку, ячменю, чечевиці, червоному меленому перцю.

Робота Світлани

Робота Світлани

До фонду Одеського історико-краєзнавчого музею вона передала свою картину «Початок життя». Одна за одною проходили персональні виставки «Мої квіти — моя доля», «До Великодніх свят» тощо. На останній було представлено 22 картини на релігійну тематику. Вона є дипломанткою премії «Творча молодь Одещини», переможницею у номінації «Наndmade майстер року». Має звання лауреатки і диплом І ступеня за створення флоромозаїчної роботи «Україна». 

– У мене є багато здібних учнів. Особливою є Катерина Олей – учениця п’ятого класу. Але кожен талановитий по-своєму. В когось дуже гарно виходять пейзажі, а декому краще вдаються портрети. І всі мої учні — мій скарб.

Її донька Софія також живе серед барв флористики та декоративно-прикладного мистецтва. На жаль, у неї мало часу для улюбленого заняття, адже дівчина прагне стати вчителькою, як її матуся, і навчається в Балтському педагогічному фаховому коледжі.

Сьогодні, під час війни, Світлана, як і більшість із нас, допомагає ЗСУ. Водночас не перестає проводити майстер-класи для дітей, серед яких є і тимчасово переміщені. І раз по раз поринає у барвистий світ мистецтва, туди, де квітує мирна мальовнича Україна.
01.06.2023


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *