Іван Марчук представив у Відні свою найбільшу виставку «Голос моєї душі»

9 лютого в будинку Aula der Wissenschaften в центрі Відня відкрилась виставка українського художника Івана Марчука. Це понад 300 робіт: від хрестоматійних ранніх картин-притч 60-х — 80-х років минулого століття, ключового циклу майстра «Голос моєї Душі» до акварельних композицій, створених за останні півтора року, які виставлені на широкий загал вперше. Найстаріша робота — 1965-го року, найновіша була завершена буквально за кілька днів до відкриття.

Це наймасштабніша виставка в творчій біографії Івана Марчука і, беззаперечно, одна з найбільших в історії європейського мистецтва серед визнаних митців широкого творчого діапазону. 

«Переконаний, якщо ви підете на цю виставку, то опинитеся у царстві див», — анонсує Іван Марчук.

На відкритті виставки були присутні представники посольств, зокрема Василь Химинець, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Австрія, співзасновники української школи в Відні, представники греко-католицької церкви Св. Варвари… Також спеціально на виставку їдуть гості з інших країн: Болгарії, Словенії, Польщі, Монако, Великої Британії, Німеччини тощо. В рамках виставки заплановано відзначити переможців конкурсу дитячого малюнка за творами Марчука. Конкурс був проведений серед учнів Української суботньої школи в Відні, де зараз через війну навчається близько 1 000 дітей. Роботи переможців конкурсу отримають  свій стенд на виставці, а самі переможці — подарунки від художника та партнерів. 

Виставка працює з 9  до 18 лютого з 10:00 до 19:00. 

Вхід вільний.

Адреса: Aula der Wissenschaften, Wollzeile 27 А, 1010, Відень.

Більше інформації шукайте на сайті або Facebook.

Виставка проводиться за підтримки групи місцевих волонтерів, спонсорів і колекціонерів картин Івана Марчука.

Український геній: життєвий і творчий шлях Івана Марчука

Іван Марчук — один із найвідоміших представників сучасного українського мистецтва. За понад 70-річну творчу діяльність Іван Марчук створив близько 5 000 творів та провів понад 200 персональних виставок на п`яти континентах світу. Він відомий своєю унікальною технікою живопису «пльонтанізм».

Легендарний художник народився 12 травня 1936 року в селі Москалівка, що на Тернопільщині (на той час — територія Польщі). З дитинства відчув потяг до малювання. Після закінчення семирічки вступив до Львівського училища декоративно-прикладного мистецтва, а далі — Львівського інституту декоративно-прикладного мистецтва. 

Із студентських років він шукав власний спосіб самовираження у мистецтві. Бажання вільно творити наштовхнулося на потужню протидію з боку існуючої системи, котра нав’язувала  єдиний метод у мистецтві — соціалістичний реалізм. Через переслідування з боку органів КДБ йому довелося покинути країну. Понад десятиліття перебував в еміграції (Австралія, Канада, США). Після терористичного акту у вересні 2001 року, який відбувся на його очах у Нью-Йорку, Іван Марчук повернувся в Україну, котра на той час уже була проголошена незалежною державою.  Через повномасштабну війну, розв’язану  агресором проти України, художник знову був змушений покинути Батьківщину. 

Наразі Іван Марчук перебуває у Відні. За підтримки місцевої української громади в Австрії він продовжує активно малювати, створюючи нові цикли художніх творів та доповнюючи вже існуючі. 

Марчук є засновником оригінальної техніки «пльонтанізм» (від українського діалектизму «пльонтати»), який передбачає нанесення фарби тонкими різноколірними лініями, що переплітаючись під різними кутами, створюють ефект об`єму та світіння. Техніка балансує на межі технологічного і рукотворного та сприяє досягненню гіпер реалістичного зображення. 

Творчість Марчука поділяється на п`ятнадцять циклів: «Голос моєї душі», «Пейзаж», «Цвітіння», «Шевченкіана», «Кольорові прелюдії», «Портрет», «Натюрморт», «Нові експресії», «Біла планета І», «Біла планета ІІ», «Виходять мрії з берегів», «Погляд у безмежність», «Біле і чорне. Діалог», «Сліпий цикл», «Віденські рапсодії».


12.02.2024


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *