Понад 1000 років тому на Русі відбулася масштабна релігійна "революція". Редакція Ukraine Art News впевнена, що, якби попередники князя Володимира знали, чим обернеться для їхньої держави зміна релігії, вони б першими зробили цей рішучий крок. Однак Великий князь виявився більш догадливим і 28 липня 988 року запровадив у Київській Русі християнство. Розвиток писемності, архітектури, живопису, скульптури, музики - усе це наслідки цієї події.
Коли згадуєш, хто з художників закарбував цю визначну подію на своєму полотні, відразу в голову приходять імена лише російських митців: Віктора Васнєцова, Івана Еггінка, Андрія Іванова та Михайла Шанькова. А ось хто з українців зміг створити справжній шедевр цього великого дійства?
Три роки тому в Острозькій академії освятили справжній витвір українського живопису - картину "Хрещення України-Русі" відомого українського художника-баталіста Артура Орльонова. Митець зобразив 33 визначних постаті, які пов'язані зі знаковими подіями в історії України. У центрі полотна — князь Володимир Великий, основоположник християнства Київської Русі, тримає на руках маленьку дівчинку, що символізує нашу державу. Також там присутні й князь Василь-Костянтин Острозький, і першодрукар Іван Федорович, і гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний. Зверху над цими велетами української культури зображена Божа Мати з українським рушником в руках. А позаду Діви Марії видніються постаті Героїв Небесної сотні, які загинули за долю України.
Спочатку було 150 кандидатів, які потенційно могли б з'явитися на картині. Утім, проконсультувавшись із науковцями, громадсько-політичними діячами, автор зупинився саме на тридцяти трьох персоналіях — знаковому сакральному числі, яке називають віком Ісуса Христа.
Сам Артур Орльонов зазначив, що приблизно 30% всієї роботи зайняло кінцеве написання картини. Адже робота над ідеєю, ескіз картини, підбір матеріалів - ось що найскладніше. Майстер прагнув передати кожну деталь якнайправдивіше і тому постійно консультувався з істориками.
Ukraine Art News у захваті, що й українські художники не забувають про таку пам'ятну подію в історії нашої держави і ми сподіваємося, про неї будуть пам'ятати завжди.