Опубліковано трейлер фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова

Платформа розслідувальної журналістики Frontline опублікувала трейлер фільму "20 днів у Маруїполі" журналіста Мстислава Чернова. Разом зі своїми колегами Євгеном Малолєткою та Василісою Степаненко вони стали єдиними журналістами, акредитованими від світових ЗМІ, а саме агенції Associated Press, які опинились у Маріуполі на початку повномасштабного вторгнення Росії.

За свою роботу в обложеному росіянами місті журналісти отримали Пулітцерівську премію. Зі знятих під час спроб окупантів захопити місто матеріалів Чернов змонтував фільм.

"Якщо світ побачити все, що відбувалося в Маріуполі, це надасть хоч якогось значення цьому жаху. Мій мозок відчайдушно хотітиме забути все це. Але камера не дасть цьому статися", - каже Чернов у трейлері.

"20 днів у Маріуполі" вже був відзначений нагородою фестивалю незалежного кіно Sundence. Українська прем'єра фільму відбулася 3 червня у кінотеатрі «Жовтень» у рамках фестивалю Docudays.

Завдяки роботі Чернова, Малолєтки та Степаненко у Маріуполі весь світ зміг дізнатися правду про страшні події, що відбувалися у місті під час атаки росіян. Кадри, зняті журналістами, облетіли перші смуги світових ЗМІ.

Майже зруйнований росіянами Маріуполь уже рік перебуває в окупації. В український інформаційний простір потрапляє мало інформації про життя його мешканців та функціонування інфраструктури. Проте помітно, що Росія намагається створити картинку «відновлення» міста. На кістках.

 

13.06.2023


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *