Українську групу не пустили до Польщі

Польща заборонила в'їзд на територію країни українській групі Ot Vinta. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив лідер колективу Юрій Журавель.

"Українці Перемишля запросили нас на свято Купала на 2 липня, але мер міста, миттєво відреагувавши на загрози місцевих ультрас спалити сцену, переконливо рекомендував організаторам фестивалю не запрошувати гурт OT VINTA. Мовляв, сил місцевої поліції не вистачить, щоб гарантувати безпеку учасників фестивалю і не варто провокувати поляків присутністю упівських піарників. Свято Купала було скасовано. Але Спільнота Солідорності з Україною вирішила запросити OT VINTA у Варшаву на одну з головних сцен міста", – написав Журавель.

"Офіційний лис від Люблінського Консулату мав допомогти нам швидко і легко пройти кордон. Так і сталося на українській стороні. А от поляки почали робити щось незрозуміле. Після зняття відбитків пальців і перевірки документів нас відвели у приміщення з тісним кабінетиком, де вже було чоловік 7 і протягом 9 годин викликали по одному і заповнювали бланки. Згодом нам пояснили, що прийшов наказ від МВС Польщі не пропускати нас через кордон. Крім того з'явилася загроза депортації і анулювання 5 річних шенгенських віз", – розповів музикант.

Він також звернувся до посла України в Польщі Андрію Дещиці.

"Що робити далі? В нас концерт в Дубічах-Церковних 16 липня. Чи не анулюють нам візи за другу спробу потурбувати терени братньої країни", – запитав Журавель.

Голова Об'єднання українців Польщі Петро Тіма на своїй сторінці в Facebook уточнив, що згідно з пояснювальною запискою польської прикордонної служби, Ot Vinta не пустили на територію країни через "загрозу для державного ладу та громадського порядку". Ot Vinta – рівненська група, яка заснована в 1993 році.

04.07.2016


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *