Україна налагоджує культурні зв'язки з Польщою

У польському місті Клементовіце розпочався Міжнародний арт-проект «Від спільного коріння».  Протягом двох тижнів до 10 липня 10 учасників арт-резиденції «Бірючий» налагоджуватимуть культурну комунікацію між Україною та Польщею.

«Проект має на меті вчергове привернути увагу до питань переосмислення минулого та інтеграції в нові суспільно-економічні й культурні моделі, до теми освіти та еміграції, сприятиме формуванню нових методів вирішення цих завдань, стане вагомим внеском в культурну комунікацію між Україною і Польщею, а також між арт-спільнотою й широкою аудиторією», – говорить куратор проекту Наталія Маценко.

 

В арт-резиденції з різними медіа – скульптурою, об'єктами, настінними розписами, живописом, графікою, фото, відео, міждисциплінарними дослідницькими проектами працюватимуть різноманітні і яскраві  автори, відомі у світовій художній спільноті – скульптор Назар Білик, автор інсталяцій, живопису і перформер Мирослав Вайда, засновник Excel-арту та автор об'єктів Олексій Сай, фотограф Анна Бекерська, живописці і графікиНікіта Кравцов та Каміль Саньє, живописці, авторки відео та інсталяцій Ксенія Гнилицька таАліна Якубенко, графік Стас Волязловський, режисер і відео-артист Юрій Єфанов, райтер і живописець Apl315, стріт-артист і майстер летерінгу Закентій Горобйов, дослідник і медіа-артист Антон Лапов. Всі художники – впізнавані і виразні, поліфонічні в своїй творчості, учасники відомих арт-груп, багатьох міжнародних проектів, лауреати мистецьких премій та конкурсів.

 

Перша поїздка до Польщі передбачає спостереження, збір інформації, розвідку, в процесі якої художники створюватимуть живопис, графіку, фото і відео-роботи, скульптури й об'єкти, міждисциплінарні проекти. Також передбачаються лекції та майстер-класи, зустрічі вітчизняних художників з польськими митцями, арт-критиками і менеджерами культури. Наприкінці резиденції на території Школи відбудеться виставка створених робіт, яку згодом презентують в Києві. За результатами роботи буде видано каталог

30.06.2016


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *