У Києві не будуть демонтувати пам'ятник «Батьківщина-мати»

Секретар Київської міської ради Володимир Прокопів заявив, що монумент Батьківщина-мати в українській столиці залишиться на своєму місці. Про це, як повідомляє «Інтерфакс-Україна», чиновник сказав у середу, 1 червня.

За словами Прокопіва, в рамках декомунізації зі скульптури приберуть лише герб СРСР, який знаходиться на щиті. Розмір радянської символіки — шість на чотири метри, вага — близько восьми тонн.

Він додав, що влада української столиці зараз готуються перейменувати вулицю Ванди Василевської та бульвар Івана Лепси. «Не були підтримані запропоновані нові назви вулиць Миколи Лебедєва, яку пропонувалося перейменувати на вулицю Іси Мунаєва та проспекту Героїв Сталінграду, який пропонували перейменувати на Славутицький», — сказав секретар київської міськради. 

23 травня радник мера Києва з питань благоустрою Дмитро Білоцерковець сказав, що в українській столиці залишилося демонтувати п'ять пам'ятників радянської епохи. За його словами, для повної декомунізації міста необхідно знести пам'ятник чекістам, огорожу на мосту Патона, стінку в метро «Театральна», пам'ятник Щорсу і Батьківщину-матір.

Скульптура Батьківщина-мати була встановлена в Києві в 1981 році, вона є частиною Музею історії України у Другій світовій війні. В одній руці статуї — 16-метровий меч, в іншій — щит з гербом СРСР. Висота монументу становить 62 метри.

02.06.2016


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *