Твори мистецтва з Києва передали на зберігання до Королівського замку у Варшаві

Королівський замок у Варшаві прийняв на зберігання 38 найцінніших творів із колекції Музею Ханенків в Києві. Роботи планують показати на виставці.

Про це пише Gazeta Wyborcza.


«Пані та панове, ми прийняли нових біженців з України. Цього разу це твори мистецтва з Національного музею в Києві», – сказав директор Королівського замку у Варшаві професор Войцех Фальковський на пресконференції, присвяченій передачі у стіни замку 38 експонатів з колекції Національного художнього музею мистецтв імені Варшаві Богдана і Варвари Ханенків у Києві.

Колекція, привезена до Варшави, містить найцінніші твори мистецтва, які раніше не демонструвалися в Польщі. Їх привезли сюди на прохання дирекції Музею Ханенків в Києві, який сильно постраждав під час російських обстрілів столиці України.

У жовтні минулого року біля Музею Ханенків розірвався снаряд. Від вибуху постраждав фасад. Працівники музею зіткнулися з необхідністю вберегти колекцію. На їхній заклик про допомогу відгукнулося керівництво Королівського замку у Варшаві, яке виступила з ініціативою прийняти колекцію під час війни. Було також домовлено, що ця унікальна колекція стане доступною для польських дослідників мистецтва та науковців, а також для широкого загалу. Роботи, прийняті на тимчасове зберігання, будуть показані на виставці, яку Королівський замок планує відкрити у 2024 році.

«Це вже третя група предметів, отриманих Польщею від України, яку, як ми знаємо, було втягнуто в жорстоку війну, розпочату Росією. Ця війна є також є війною за культуру та ідентичність. Сам Путін заявив, що української ідентичності та культури не існує, а тому він нищить українські культурні інституції. Вже 1400 з них зазнали пошкоджень, третина з яких повністю знищена. Під обстріли потрапив і Художній музей, який вирішив передати для зберігання та експонування 38 своїх найвідоміших творів, що становлять найбільшу та найціннішу колекцію нідерландського, італійського та іспанського мистецтва в Україні. Один із снарядів впав прямо перед будівлею і розбив усі вікна, що змусило всіх усвідомити, наскільки ця загроза неминуча», – прокоментував Міністр культури Польщі Пйотр Глінський.

Він додав: «Польсько-українські стосунки розвиваються добре, у нас давно не було такої хорошої атмосфери. Я сподіваюсь, що ми цього ніколи не змарнуємо і що Путін прорахувався. Хотів знищити, а збудував. Мимоволі збудував, щось добре і прекрасне, виразом чого є те, що польська (і не тільки польська) публіка зможе оглянути ці прекрасні твори мистецтва у Королівському замку у Варшаві».

У колекції, привезеній до Варшави, особливу цінність має «Портрет Станіслава Августа в одязі Генріха IV» Елізабет Віже-Лебрен, написаний у 1797 році в Санкт-Петербурзі і є одним з двох останніх зображень короля. Полотно ніколи раніше не виставлявся в Польщі.

Привезли до замку також «Архітектурне капричіо з руїнами храму» Бернарда Беллотта (відомого також як Каналетто) та «Вид із водоспадом» Жана-Батіста Пільмана, художника, який працював у Станіслава Августа під час модернізації інтер’єра замку.

Разом з ними до Варшави передали картини італійських майстрів епохи Відродження та бароко, зокрема, Якопо дель Селлайо, Джованні Франческо Барб’єрі тощо.

21.05.2023


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *