Про це пише Укрінформ, передає "Еспресо.Захід".
"Зараз ми подали елемент "Мосяжні традиції Гуцульщини", який перебуває на розгляді експертної ради, а це - обробка металу і виготовлення згардів. Плануємо також подати до кінця червня елемент "Традиційні вироби зі шкіри". Для цього працюємо спільно з Косівським інститутом декоративного та прикладного мистецтва… Ще працюємо над елементом "Трембіта", який хочемо подати у трьох напрямках – звучання цього інструменту, обрядовість і виготовлення. Нині ми дискутуємо над точною назвою цього елемента", – розповів директор Регіонального центру народного мистецтва "Гуцульська гражда" Василь Лосюк.
За його словами, на Гуцульщині мосяжництвом наразі займаються лише 12 майстрів. Щодо умільців, які виготовляють трембіти, то їх – близько сотні.
"Тих людей, які вміють трембітати, є кілька сотень… Нині на Гуцульщині досі трембітають на похованнях, раніше так сповіщали про народження дитини. Для Гуцульщини трембіта є потужним символом. На Бойківщині вона теж є, але дещо інша", – зазначив Лосюк.
Він також додав, що процес дослідження елементу "Трембіта" буде довготривалим, а тому в Національний перелік культурної спадщини цей елемент зможе потрапити не раніше, ніж за рік.
Раніше Рівненщина ініціювала включення поліської дудки-викрутки до списку культурної спадщини ЮНЕСКО.
Також вівчарське свято "Міра" внесли до нацпереліку нематеріальної культурної спадщини України. До списку потрапили і голубці з млинцями з Рівненщини, а також буковинські голубці.
Крім того, Дрогобицька сіль може потрапити до переліку нематеріальної культурної спадщини України.