Таємниці відомих картин: як Джон Еверетт Мілле створював своє загадкове полотно "Офелія"

В основі сюжети картини досить легко вгадати сюжет із шекспірівського «Гамлета». Згідно з подіями п'єси, Офелія була кохана принца Гамлета, але, дізнавшись, що він убив її батька Полонія, вона покінчила з собою, кинувшись у ріку. Проте, Мілло зобразив на полотні сцену, яку мама Гамлета, Королева, описала як нещасний випадок. На картині Офелія, яка ніби щойно упала в ріку, коли свої вінки «повісити думала на гілках іви». І художнику досить  тонко вдалося схопити  мить між життям і смертю. Цікаво, що пейзаж на картині вважається класичним втіленням англійської природи, адже Мілль написав його біля річки Хогсмілл, в графстві Суррей, знаходився за мольбертом по 11 годин на день. Очевидно, що художник так уважно працював над пейзажем, виходячи з ключової ідеї прерафаелітів про те, що природа повинна бути зображена максимально достовірно, тому навіть квіти на полотні змальовані до найменших деталей.

офелия 1

При всьому цьому, примітно, що сам образ Офелії Мілле створив вже після створення пейзажу, що було не характерно для того періоду, тому що пейзажі вважалися не такими важливими для картини і залишалися напотім. В ролі моделі для картини виступила дев'ятнадцятирічна Елізабет Сіддал. В процесі роботи Мілле жінка змушена була годинами лежати у ванні з водою. І, хоча ванна підігрівалася за допомогою ламп, була зима, тому Елізабет серйозно зустудилася. Її батько нарікав на художника судом, якщо він не оплатить послуги лікаря. Після цього Мілле отримав рахунок від докторів на 50 фунтів. На увагу також заслуговує і плаття, в яке була одягнена модель і яке обійшлася Мілле на чотири фунта. Так, художник у березні 1852 року написав: «Сьогодні я придбав справжнє розкішне старовинне жіноче плаття, прикрашене квітковою вишивкою - і я збираюся використати його в« Офелії»».

Кожна квітка і рослина на картині Миле наділені своїм символом. наділені своїм символізмом. Так, наприклад, плакуча верба означає відхилену любов, кропива символізує біль, жовтець - невдячність, а маргаритки - невинність, фіалки - вірність, цнотливість, передчасну смерть, братки - нерозділене кохання, а мак позначає саму смерть.

10.11.2017


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *