Митці самоорганізуються в київському лісі

«DIYstvo» – фестиваль міської самоорганізації та творчості, що відбудеться 28 травня за підтримки Центру візуальної культури та видання «Політична критика» за адресою: м. Київ; вул. Петрівська, 34. Сьомий рік поспіль проект пройде на території лісу та гаражного кооперативу в форматі DIY (do-it-yourself – «зроби сам»).

Щорічний фестиваль DIYstvо проходить в Києві з 2009 року, залучаючи найбільш цікаві низові та активістські ініціативи у сфері міського розвитку, самоорганізації громад, ручної роботи, друку та музики. “Do-it-yourself” (англ. do-it-yourself, зробіть-це-самі)  – це заклик до спроби відступити з поля товарно-грошових відносин та встановлювати соціальні зв’язки, які стають запорукою взаємообміну, взаємодопомоги та підтримки.  D.I.Y.-фестивалі прагнуть бути місцем утворення та розвитку спільнот, чия самоорганізація може слугувати вирішенню багатьох локальних проблем, зокрема проблем міста. Цього року в програмі фестивалю – робота з навколишнім середовищем, презентація локальних D.I.Y.-брендів, музика і серія воркшопів. Протягом 2 тижнів триватиме воркшоп з партисипативного будівництва UFO DIY project від колективу “Пилорама”, мета якого – забезпечення прямого доступу з Львівської площі до вул. Глибочицька, будівництво лісових платформ і сцени для навчання та відпочинку. Паралельно до будівництва проходитиме воркшоп із сортування та утилізації міського сміття. На облаштованій території фестивалю пройде юридичний воркшоп з дотримання базових громадянських прав та комунікації з правоохоронними органами. Знайомство з різновидами ручного друку, майстер-класи від друкарів і виставка свіжих робіт відбудеться в рамках воркшопу DIY-Print. А 26 травня співзасновниця колективу “Пилорама” Дана Косміна в рамках воркшопу DIY-planning прочитає в Центрі візуальної культури лекцію “Екстрена архітектура як відповідь деструктивному середовищу”, та продемонструє базові варіанти виготовлення екстреного житла.

 

Програма:

 

17 – 28 травня

 

DIY-territory

 

UFO DIY project – великий лісовий воркшоп колективу “Пилорама”; прибирання лісу та екологічний воркшоп з сортування сміття

 

26 травня, 19.00

 

DIY-planning

 

Дана Косміна. “Екстренна архітектура як відповідь деструктивному середовищу” у Центрі візуальної культури (вул. Глибочицька, 44, 2-ий поверх)

 

28 травня

 

12.00  Фінальне прибирання лісу

14.00  Початок фестивалю

 

14.00 — 19.00

 

DIY-community

 

Маркет у Рожевого кита: локальні бренди та хендмейд, їжа та напої

Живі майстерні гаражного кооперативу

Юридичний воркшоп

Дитячий майданчик з малювання

 

15.00 — 18.00

 

DIY-print

 

Секція експериментального та художнього друку

Виставка робіт друкарських майстерень

 

16.00 – 22.00

 

DIY-music

 

16.00 – 22.00 Punk stage

 

Предсмертная Кадриль (Київ)
Sorta (Гомель)
Force events! (Могильов)
Murder (Київ)
Дiти великого мiста (Київ)
Thaino! (Київ)
The Forest Trip (Київ)

Fifty/fifty (Івано-франківск)

 

18.00 – 22.00 Beat stage

 

Сергей Poh&djDie

Tenio & friends

 

Вхід та участь у фестивалі – безкоштовні.

24.05.2016


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *