Китайська влада зруйнувала студію опозиційного художника Ай Вейвея

Студію сучасного китайського опозиційного художника і архітектора Ай Вейвей влада КНР зройнувала під приводом, що на цьому місці запланована перепланіровка району.

Через знищення студії «Zuoyou» велика частина робіт художника втрачена, а іншу частину прихильникам його творчості вдалося врятувати. Сам художник заявив, що будівлю, яку він разом з іншими митцями відбудував та привів до ладу на тереторії колишнього автомобільного заводу почали зносити без попередження.

Вже тривалий час Ай Вейвей знаходиться у відкритій опозиції до китайської влади. Хоча у 2008 році був одним з улюблених авторів керівництва країни. Тоді йому навіть доручили розробити дизайн Національного стадіону до Олімпійських ігор.

Кардинальні зміни відбулися після Сичуаньського землетрусу у 2008 році тоді Вейвей опублікував статистику загиблих, яка не відповідала офіційній версії, а також провів розслідування корупції в адміністративних структурах, за що отримав тюремний термін. Після цього він неодноразово виступав з критикою влади Китаю з лекціями на Заході. Вейвей регулярно заявляє, що всі штрафи і нападки на нього з боку уряду КНР є політично мотивовані. Після арешту художник емігрував до Європи та Америки, де наразі й перебуває.

08.08.2018


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *