Як Brexit вплине на британське мистецтво?

Вихід Великої Британії зі складу Європейського Союзу може мати негативні наслідки для місцевого арт-середовища. Про це йдеться в аналітичному матеріалі The Art Newspaper.

Видання підкреслює, що перш за все британський арт-ринок може сильно втратити у державному фінансуванні, адже в умовах економічного падіння урядові кошти мобілізують на інші галузі. Також британські митці та арт-заклади не зможуть отримувати гранти від Європейського фонду регіонального розвитку та програми «Креативна Європа», а митці з інших країн, у свою чергу, втратять шанс жити і працювати на англійських резиденціях. Нарешті, Лондон втратить статус світової арт-столиці поруч із Нью-Йорком у зв’язку із численними торгівельними бар’єрами, які відтепер стоятимуть перед країною. 

Однак новий культурний курс Великої Британії стане остаточно зрозумілим лише тоді, коли в новому уряді знайдуть заміну міністру культури Еду Вайзі та очільнику Міністерства культури, ЗМІ та спорту Джону Вітінгдейлу. Як відомо, прем’єр-міністр країни Девід Кемерон подав у відставку разом із урядом одразу після оголошення результатів референдуму.

Нагадаємо, референдум за статус Великобританії у складі ЄС відбувся 23 червня. За вихід з Євросоюзу проголосували 52% виборців, за збереження членства – 48%.

Джерело: theartnewspaper.com

01.07.2016


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *