Емоційний сплеск людської душі у роботах прикарпатського художника

Михайло Тимчук пише тварин та птахів відносно нещодавно. За цей час йому вдалося створити безліч робіт, які знайшли своїх власників на різних континентах. Його коні та слони користуються попитом серед поціновувачів його творчості, редактори "Artslooker" дізналися у художника, як йому вдається створювати такі живі та сповнені енергією сюжети.  

Хочу сказати, що саме анімалістичний жанр – зображення тварин у живописі — є, мабуть, найдавнішим. Сама ідея походить з емпатійного натуралізму, що ґрунтується на ідеї спробувати приміряти на себе сприйняття об’єкта, ставати ним, а саме технічні засоби у моїх роботах перегукуються з переконаннями імпресіоністів і частково абстракціоністів в тому, що основою творчості виступає імпровізація, враження, почуття.

«На жовтому» 2015 р. п. акр. 110 х 140

Власне, саме птахи є найбільш улюбленою моєю темою. Хочеться зібрати воєдино всі найдрібніші аспекти життя птаха: де і як він живе, як пересувається, які емоції за яких обставин відчуває, побудувавши, таким чином, повну синтетичну модель пташиної онтології і повністю, дистанціювавшись від звичного людського буття, спробувати інтерналізувати.

«Чорний» 2016р.п.акр. 85 х 110

«В місячну ніч-1» 2017 р. п. акр. 100 х 100

Також маю страшенне захоплення кіньми. І хочеться відтворити екзистенцію самої особистості коня. Тому зараз маю багато робіт, пов’язаних із кіньми. Динаміка, експресія — це ті слова, якими можна охарактеризувати як роботи, так і сам характер об’єкту. Також ми можемо вести мову про те, що  роботи анімалістів є тими концептуальними темами, які говорять про диких звірів і птахів як народжених вільними, з даним їм природою правом на життя. Анімалізм є одним з динамічних методів життєвого циклу моєї художньої філософії.

«Купання» 2016 р. п. акр. 80 х 110

Вода в моїх роботах є тим виражальним засобом, який в даній серії є емоційним сплеском, непередбаченістю творчого процесу, із «вібраціями душі» передаючи динаміку, що є притаманними для моєї творчості.

«Водяні забави» 2017 р. п. акр. 80 х 110

Колір для мене є основою життя, руху, як кров по венах. Хоча зараз я працюю над серією, яка є іншою від попередніх в кольорі і формі. Звичайно, що колір є впізнаваною ознакою кожної тварини, і я активно використовую його до кожної окремої тварини по-різному.

«Рух» 2017 р. п. акр. 100 х 100

«Рух» 2017 р. п. акр. 100 х 100

Багато митців минулого зверталися у своїй творчості до культури й побуту екзотичних країн. Мене ж більше цікавить природнє середовище. По своїй колористиці і різноманітності форм Африка є для мене найбільш цікавою у темі анімалістики, це можна спостерігати у серії моїх робіт, що отримала назву «Птахи».

Михайло Тимчук, серія

«Слон» з серії «Птахи». 2016 р. п.акр. 110 х 140

Люблю спостерігати як люди реагують на мої твори та слухати їхні думки. Кожна мистецька річ має мати свою особисту критику. Без критики немає мистецтва і росту як художника, так і самостійного твору відокремленого від художника.

«Удвох» 2017 р. п. акр. 100 х 100

Одним словом, чим більше про твір говорять, тим більший діапазон його буття. Саме такою філософією почали користуватись художники ще в 20 столітті, створюючи епатажні, двозначні об’єкти, які знайшли своє самостійне життя і до цього часу.

20.04.2017


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *