Букерівську премію отримала письменниця з Південної Кореї

Міжнародну Букерівську премію 2016 року отримала південнокорейська письменниця Хан Канг за роман «Вегетаріанець». Про це стало відомо з повідомлення на офіційному Твіттері премії. Оголошення переможця відбулося на урочистій вечері в лондонському музеї Вікторії і Альберта ввечері 16 травня. Нагороду в розмірі £50 тис. автор розділить навпіл з перекладачем свого роману «Вегетаріанець» на англійську мову Деборою Сміт.

У Британії роман «Вегетаріанець» Хан Кан був опублікований на початку 2015 року. Він став першим твором південнокорейської письменниці, перекладеним на англійську мову. При цьому на батьківщині Канг книга вийшла ще 11 років тому.

«Вегетаріанець» — сюрреалістична історія про жінку, яка відмовляється від м'яса і перетворюється в дерево, яке проникає в сутність людської жорстокості. 45-річна Хан, творчість якої добре відома в Південній Кореї, також викладає в Сеульському інституті мистецтв. А перекладачка її роману на англійську — Дебора Сміт — почала вивчати корейську мову лише сім років тому.

З 2016 року правила вручення міжнародної Букерівської премії змінилися. Нагорода була заснована в 2005 році, і з тих пір переможця премії вибирали раз на два роки. Але в 2015 році вирішено було вручати міжнародного «Букера» щорічно через конкретну книгу та її переклад. Володарем нагороди може стати автор будь-якої національності, чий твір перекладено на англійську мову. Головний приз премії складає £50 тис., які діляться навпіл між автором і перекладачем. Інші номінанти отримують за £1тис.

17.05.2016


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *