Мистецький Арсенал вдруге відкриє «Етносвіт»

19-22 травня у Мистецькому Арсеналі (м. Київ; вул. Лаврська, 12) відбудеться Другий міжнародний фестиваль традиційних культур «ЕтноСвіт». У програмі – археологічна виставка, трипільська толока, фольклорні заходи, дитячий простір та ін.

Фестиваль “ЕтноСвіт” має на меті створити платформу для культурного обміну та інтеграції українців у світовий простір. Запрошені з усього світу майстри та гурти через народну культуру відкриють для відвідувачів фестивалю різноманітність та культурне багатство народів світу, їх особливі прояви у формах, орнаментиці, змістах. Кожен відвідувач стане безпосереднім учасником міжкультурного діалогу, що створить таку необхідну сьогодні атмосферу взаєморозуміння.

Більше 250 учасників з України та світу представлятимуть на фестивалі традиції, ремесла, народні технології, відкриватимуть таємниці створення рукотворних шедеврів. Серед гостей на цьогорічному фестивалі – співаки, музики і майстри з Білорусі, Грузії, Естонії, Литви, Польщі та інших країн.

 

Впродовж чотирьох днів фестивалю на гостей “ЕтноСвіту” чекатимуть:

 • ярмарок традиційних ремесел
 • фольклорна програма
 • майстер-класи з традиційних танців
 • дитячий простір (народні ігри, забави, майстер-класи)
 • традиційна кухня з різних куточків світу (майстер-класи, презентації, частування)
 • простір спілкування та обміну досвідом (лекції, діалоги, презентації)
 • презентація видань, присвячених культурі та традиціям
 • кіно про традиції та особливості культури різних народів і країн світу, про народних майстрів
 • виставки та інсталяції

Спеціальна програма “Простір ГЛИНИ” познайомить відвідувачів з унікальним та універсальним природним матеріалом, на основі якого ми отримуємо інформацію про культурні та цивілізаційні пласти. Глина як явище, як матеріал, як форма, як історія, як феномен і як всесвіт – її втілення та прояви сягають безмежності. Тримаючи зв’язок із минулим, не втрачаючи актуальності і сили, глина наповнює наше сьогодення, вона належить вічності.

 

В рамках фестивалю відкриється АРХЕОЛОГІЧНА ВИСТАВКА, що продемонструє історію використання глини на території України з VI тис. до н. е. до ХХ ст. н. е. Через глиняні вироби можна буде простежити найбільш знакові віхи українського минулого, оскільки саме вони є незмінними і подекуди єдиними свідками найдавніших культур.

На фестивалі відбудеться справжня ТРИПІЛЬСЬКА ТОЛОКА, де кожен зможе відчути на дотик глину та долучитись до будівництва елементів трипільських поселень.

 

У ПРОГРАМІ:

 • Гончарні традиції різних країн світу
 • Виставки та арт-інсталяції
 • Документальні фільми про гончарів та гончарство
 • Демонстрації усіх етапів обробки глини
 • Майстер-класи з ліплення та гончарства
 • Реконструкція глиняної печі
 • Створення реконструкції трипільської хати
 • Виготовлення та розпис іграшок, музичних інструментів з глини
 • Виготовлення ангобів та розпис посуду
 • Приготування традиційних страв у глиняному посуді у печі

 

ЯРМАРОК РУКОТВОРІВ

Вибійчані тканина та хустки, гобелени та батик, вишукані золоті та срібні прикраси, прикрашені кольоровою перегородчастою емаллю, технологія виготовлення якої не мінялася вже двадцять століть, гончарна традиція, сюжетна витинанка, ткання рушників та поясів, розписані на тканині килими, глиняні іграшки, плетіння з лози і з соломи та багато іншого на виставці-ярмарку впродовж 4 днів фестивалю. І найголовніше – спілкування із носіями духовних знань, що з покоління в покоління крізь століття передають самобутні традиції своїх народів.

Українські митці представлять небачене розмаїття давніх ремесел: бондарі, що руками виготовляють дерев’яні діжі для вина та соління, гуцули, які з овечої вовни прядуть нитки і тчуть теплі ковдри – ліжники, писанкарі, які використовують способи фарбування яєць природніми барвниками, виготовленими з рослин, майстри музичних інструментів, які шукають повалені блискавками дерева для виготовлення бандур та скрипок, майстри лозоплетіння, що плетуть з лози та спеціально викопаного на лісоповалі кореня сосни, а із самотужки вирощеного жита майстри соломоплетіння плетуть павуків та виготовляють різдвяних дідухів. Живу народну традицію демонструватимуть найкращі майстри з міст та глибоких сіл Полтавщини, Слобожанщини, Наддніпрянщини, Полісся, Поділля, Гуцульщини і Криму.

 

ФОЛЬКЛОРНА ПРОГРАМА

Цього року на Фестивалі буде презентовано унікальні співочі та танцювальні традиції з різних куточків світу, що супроводжують людину у будні та на свята, обряди кульмінаційних моментів життя, духовні піснеспіви, героїчні, патріотичні, жартівливі та ігрові пісні на різних мовах та діалектах світу у виконанні носіїв культури. Відкриття фестивалю ознаменується чоловічим багатоголосим співом Грузії, що сягає XII-XX століття, вирізняється своєю унікальністю серед усіх співочих традицій світу і внесений до списку нематеріальної культурної спадщини людства, створеного ЮНЕСКО.

 

ДИТЯЧИЙ ПРОСТІР

Дитячий простір на фестивалі “Етно Світ” збирає всі найкращі здобутки традиційного виховання, розваг, ігор і дарує дітям активності для душі і тіла. Живі ігри та спілкування, іграшки з природних матеріалів, справжні емоції для дітей від 0 до 16.

Традиція вбирає в себе лише найкраще, перевіряє поколіннями і передає безцінний досвід у спадок. Традиційні ігри, забавлянки, потішки, скоромови для наймолодших, ліплення, витинанки, ляльки-мотанки, іграшки з соломи та глини з найкращими майстрами та етнопедагогами.

 

ТРАДИЦІЙНА КУХНЯ

Кухня – це елемент культури, що проявляє особливості характеру, ментальності, практик і традицій кожного народу. Через відміні риси кухня розкриває особливості способу життя народу та його історичного досвіду. Приготування страв та частування в рамках фестивалю стане органічною та невід’ємною частиною презентації традиційних культур світу.

 

21 травня у Мистецькому Арсеналі до Міжнародного дня музеїв відбудеться ТРАВНЕВА НІЧ або НІЧ ТРАДИЦІЙНОГО ТАНЦЮ ПРОСТО НЕБА. Це світова традиція, що набула швидкої популярності у багатьох країнах Європи. Це один з найцікавіших культурних форматів, який збирає сучасних молодих музикантів, співаків, танцівників. Танець – це засіб спілкування і форма відпочинку, це нагода відчути живу енергетику народної традиції. Танці гір, танці степу, забуті танці наших предків, козацькі танці, танці народів світу під живий супровід троїстих музик аж до сходу сонця. Ніч живої музики.

 

Традиційно, в рамках кожного проекту Мистецького Арсеналу благодійний проект АРСЕНАЛ ДОБРИХ СПРАВ ініціює збір допомоги для тих, хто потребує цього найбільше.

 

ГОДИНИ РОБОТИ:

 
19 травня  15:00-21:00

20 травня – 11:00-21:00

21 травня – 11:00-20:00 та 21:00-06:00 – НІЧ ТРАДИЦІЙНОГО ТАНЦЮ ПРОСТО НЕБА

22 травня – 11:00-19:00

 

Загальна вартість вхідного квитка – 40,00 грн.

Пільгового квитка – 20,00 грн.

 

Пільговий вхід дійсний для учнів (старших 12 років), студентів, пенсіонерів за наявності відповідного документу.

 

Безкоштовний вхід для дітей до 12 років, інвалідів 1-2 групи, військовослужбовців строкової служби, учасникам АТО, музейним працівникам, членам Спілки художників (за наявності посвідчення).

 

29.04.2016


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *