Галерея Portal 11 представляє персональну виставку Андрія Чижова

«Мotherland»

за адресою Київ, вул. Трьохсвятительська, 11

12.08.23-17.09. 23

«Motherland»

     Галерея Portal 11 представляє персональну виставку Motherland Андрія Чижова. Художник Андрій Чижов народився та виріс у Севастополі. Після окупації Криму (2014) «питання дому» для митця стало важким та болісним. Це сублімувалося у багаторічний цикл живописних полотен, лейтмотивом яких незмінно є хата.

Нову серію живописних робіт Чижов присвячує всім тим українцям, які втратили чи покинули свої домівки і шукають прихисток в інших місцях. Дім стає символом мирного життя, вдячності за допомогу та надії.

«З початком повномасштабної війни мільйони українців стикнулися з відчуттям втраченого дому. Як, в першу чергу, люди, житло яких постраждало від російської агресії, так і решта українців, які в умовах безперестанних ворожих обстрілів втратили відчуття безпеки та вимушені жити в постійному стресі. “Дім” — не лише дах над головою та цегляні стіни. Це - родинні зв’язки, пам’ять про дитинство та особливі миті життя, це - неповторний смак води та винятковий аромат повітря. Туга за рідним домом людей, які змушені шукати прихисток в більш безпечних регіонах України чи за її кордоном, для мене є, безсумнівно, зрозумілою.

Живопис, звісно, не може подарувати омріяну безпеку глядачеві, проте неодмінно здатен сколихнути теплі спогади, спонукати мріяти, пробудити надію, занурити у стан спокою та затишку, в атмосферу вільного та щасливого життя», — Андрій Чижов.

Андрій Чижов Народився у 1995 р. в Севастополі. З 2013 р. живе і працює у Львові. У 2019 р. захистив ступінь магістра на кафедрі художнього скла Львівської національної академії мистецтв. Нагороджений понад 90 відзнаками за творчу діяльність. Двічі (2009 p., 2011 р.) нагороджений президентською стипендією за творчий внесок у розвиток культури м. Севастополя. Нагороджений обласною іменною премією ім. В’ячеслава Чорновола (Львів, 2018 p). Активний учасник міжнародних (Україна, Польща, Болгарія, Німеччина, Швейцарія, Ізраїль, Туреччина, США, Канада), обласних та всеукраїнських виставок, симпозіумів та пленерів. Член ГО «АРТ-модуль». Твори зберігаються в колекціях Музею скла у Львові, Україна; Ningbo Zhejiang Greenwave Glass Museum, КНР; Rusi Karabiberov Gallery, Болгарія; Theologische Hochschule Friedensau, Німеччина; фондах Львівської національної академії мистецтв, в приватних колекціях України, Польщі, Болгарії, Німеччини, Франції, Естонії, Туреччини, Ізраїля, США, Канади.

 

 

 

15.08.2023


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *