Про це передає "Еспресо.Захід".
У неділю, 7 липня, у Дрогобичі, що на Львівщині, розпочався Міжнародний фестиваль Бруно Шульца. Триватиме він до 13 липня.
Як зазначають організатори, фестиваль має на меті вибудувати взаємно проникні події та мистецькі дійства: вірші в укриттях, виступи талановитих авторів та музикантів, вистави, перформенси, а також паралельне письмо BrunoFourever – у якому братимуть участь письменники, музиканти, митці театру й образотворчого мистецтва та інтелектуали з кількох країн Європи й світу.
Відомо, що протягом 6 днів на різних майданчиках виступатимуть Юрій Андрухович, Юрій Винничук, Тарас Прохасько та інші відомі письменники. Дійства відбуватимуться в супроводі оркестрів, сучасних українських та польських рок-гуртів.
"Ті наші воїни – хлопці і дівчата, які безпосередньо перебувають на фронті кажуть аналогічне, так: культурні процеси не повинні зупинятися. Так, інакше війна тоді незрозуміло за що. А війна є за ідентичність, війна є за незалежність безумовно держави. Але також – національної ідентичності, свідомості, яка є тут в голові",– зазначив літературознавець, викладач УКУ Данило Ільницький.
Вхід на всі події безкоштовний. Детальна програма фестивалю:
Бруно Шульц був і залишається письменником і художником, який зазнав світової слави. Він – єврей, який писав польською мовою та любив свій рідний український Дрогобич, малював жовто-блакитні стяги на своїх картинах, за що зазнав репресій від радянської сталінської влади.
"Він втілює в собі те, що не тільки реальність цього міста, але й реальність всієї України. Особливо тих найбільш багатокультурних регіонів, яким є Галичина, Поділля, Закарпаття складались з багатьох культур і є тканиною різних мов", – розповів у коментарі Еспресо поет та перекладач Остап Сливинський.
За своє життя він встиг створити лише дві збірки оповідань – "Цинамонові крамниці" та "Санаторій під клепсидрою", а імовірний рукопис його останнього роману "Месія" або зник, або лежить в архівах КДБ.
Кілька країн змагаються за право вважати Бруно Шульца "своїм" митцем. Та попри це Всесвіт Шульца має конкретні риси Дрогобича – його вулиці, магазини, гімназія, театр були для письменника таким самим джерелом натхнення, як Вітебськ для Марка Шагала чи Дублін для Джеймса Джойса.