Вірші в супроводі оркестрів і рок-гуртів: у Дрогобичі триває Міжнародний фестиваль Бруно Шульца

Про це передає "Еспресо.Захід". 

У неділю, 7 липня, у Дрогобичі, що на Львівщині, розпочався Міжнародний фестиваль Бруно Шульца. Триватиме він до 13 липня. 

Детальніше про фестиваль Бруно Шульца та його програму

Як зазначають організатори, фестиваль має на меті вибудувати взаємно проникні події та мистецькі дійства: вірші в укриттях, виступи талановитих авторів та музикантів, вистави, перформенси, а також паралельне письмо BrunoFourever – у якому братимуть участь письменники, музиканти, митці театру й образотворчого мистецтва та інтелектуали з кількох країн Європи й світу.

Відомо, що протягом 6 днів на різних майданчиках виступатимуть Юрій Андрухович, Юрій Винничук, Тарас Прохасько та інші відомі письменники. Дійства відбуватимуться в супроводі оркестрів, сучасних українських та польських рок-гуртів.

"Ті наші воїни – хлопці і дівчата, які безпосередньо перебувають на фронті кажуть аналогічне, так: культурні процеси не повинні зупинятися. Так, інакше війна тоді незрозуміло за що. А війна є за ідентичність, війна є за незалежність безумовно держави. Але також – національної ідентичності, свідомості, яка є тут в голові",–  зазначив літературознавець, викладач УКУ Данило Ільницький.

Вхід на всі події безкоштовний. Детальна програма фестивалю:

ШульцФест

Детальніше про Бруно Шульца

Бруно Шульц був і залишається письменником і художником, який зазнав світової слави. Він – єврей, який писав польською мовою та любив свій рідний український Дрогобич, малював жовто-блакитні стяги на своїх картинах, за що зазнав репресій від радянської сталінської влади.

"Він втілює в собі те, що не тільки реальність цього міста, але й реальність всієї України. Особливо тих найбільш багатокультурних регіонів, яким є Галичина, Поділля, Закарпаття складались з багатьох культур і є тканиною різних мов", – розповів у коментарі Еспресо поет та перекладач Остап Сливинський.

За своє життя він встиг створити лише дві збірки оповідань – "Цинамонові крамниці" та "Санаторій під клепсидрою", а імовірний рукопис його останнього роману "Месія" або зник, або лежить в архівах КДБ.

Кілька країн змагаються за право вважати Бруно Шульца "своїм" митцем. Та попри це Всесвіт Шульца має конкретні риси Дрогобича – його вулиці, магазини, гімназія, театр були для письменника таким самим джерелом натхнення, як Вітебськ для Марка Шагала чи Дублін для Джеймса Джойса.

  • До слова, 11 липня у Львові в Jam Factory Art Center презентують кіноперформенс "Гра в хованки з паном Лятошинським", який допоможе глядачам більше дізнатися про історію українського композитора.
08.07.2024


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *