Верховний Суд заборонив забудову землі Університету Карпенка-Карого

Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

Прокурори захистили свою правову позицію у справі щодо спроби незаконного відчуження державного нерухомого майна та земельної ділянки, користувачами яких наразі є Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого та державне підприємство "Українська студія хронікально-документальних фільмів".

Справа набула значного суспільного розголосу, адже фактично держава могла втратити права на майно та земельну ділянку у столичному середмісті.

Що відомо про незаконну забудову території державного університету

У 2004 році ДП "Укркінохроніка" та приватне акціонерне товариство "Зодча Діадема" уклали договір про інвестування реконструкції будівлі студії та ще кілька угод, які передбачали знесення нерухомості держпідприємства для офісних приміщень і будівництва житлового комплексу за адресою: вул. Євгена Коновальця, 18.

За договором товариство мало отримати земельну ділянку площею 2 га у центрі столиці, на якій розташовані навчальні корпуси Інституту екранних мистецтв КНУТКіТ ім. І. К. Карпенка-Карого, для забудови всупереч законодавству.

Офіс генпрокурора, Мінкульт, Держагентство з питань кіно, міська адміністрація, університет й Укркінохроніка звернулись до суду з позовом про визнання договору недійсним, обґрунтували порушення законодавства та інтересів держави під час укладення правочинів.

"Договір укладено без згоди органу управління держпідприємства – Міністерства культури та інформаційної політики України, а його умови передбачали реконструкцію не лише об’єктів Укрікінохроніки, а й вишу, який не є стороною правочину. Види діяльності підприємства та мета, для якої надавалася земельна ділянка, не передбачають здійснення будівництва, а її використання мало відбутися без рішення КМДА", - пояснюють прокурори.

Забудова загрожувала знищенням мереж комунікації, а також неможливістю забезпечення енергією навчальних корпусів, що призвело б до зупинення роботи Інституту екранних мистецтв.

10 квітня 2023 року Північний апеляційний господарський суд встановив порушення порядку укладення угоди та визнав договір інвестування недійсним. Але товариство "Зодча Діадема" оскаржило рішення у Верховному Суді.

Фото: Офіс генерального прокурора


Фото: Офіс генерального прокурора


Фото: Офіс генерального прокурора

 

16.09.2023


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *