В українській бібліотеці у Лондоні проходить виставка портретів білорусів, полеглих за Україну

У Бібліотеці й архіві ім. Т.Шевченка Союзу українців у Великій Британії в Лондоні триває виставка «Білоруський мартиролог», на якій представлені портрети полеглих за волю України білоруських політв’язнів і добровольців.

Як передає Укрінформ, про це йдеться на фейсбук-сторінці Союзу українців у Великій Британії (Association of Ukrainians in Great Britain).

Портрети були створені Ксішею Ангеловою (творчий псевдонім Ксіша), яка особисто була присутня на відкритті виставки та коментувала свої праці.

У Союзі українців у ВБ розповіли, що Ксенія народилася в 1975 році в Мінську у сім'ї архітекторів, її прадід був першим ректором Білоруської політехніки, репресований радянською владою. Майбутня художниця зростала в оточенні творчих людей – як рідних, так і їхніх друзів: художників і поетів. Закінчила Білоруську Академію Мистецтв, брала участь в театральних виставах і зйомках, навчалася іконопису у Свято-Єлисаветівському жіночому монастирі.

Портрети політв’язнів почала малювати у 2020 році, після загибелі Романа Бондаренка (12 листопада) вбитого силовиками Лукашенка. У наслідку активної участі у масових протестах та брутальних репресій влади змушена була емігрувати до Варшави.

Читайте також: ПосолЗалужнийвідвідавосередокСоюзуукраїнців у ВеликійБританії

«Художниця створила сотні образів політв’язнів, які зараз перебувають у в’язницях Білорусі, тому що вони виступали проти диктатури Лукашенка, інші висловлювали підтримку Україні. Після широкомасштабного вторгнення Росії в Україну, 24 лютого 2022 р., Ксіша активно включилася у волонтерську діяльність, приймаючи українських біженців на вокзалах польської столиці, а також проводячи з ними арттерапію», – повідомили в діаспорній організації.

Там, нагадали, що з білоруських добровольців був сформований полк ім. Кастуся Калиновського. Окрім нього, білоруси воюють в інших підрозділах Збройних Сил України. За даними благодійного фонду «Вільна Білорусь» у боях за Україну загинуло понад 70 білоруських добровольців.

Наталія Гаркович, науковець, дослідниця історії, правозахисниця та білоруська активістка створила другу частину проєкту – «Білоруські політв’язні говорять», який презентував цитати з листів та останні слова на суді білоруських політв’язнів, які читали присутні.

Гості виставки з неабияким інтересом оглядали художні твори, а також дякували авторам за творчу працю та активну громадянську позицію.

Під час відкриття виступали організатори й автори виставки. Alan Flowers, британський вчений і правозахисник, пропагандист білоруської культури у Великій Британії та голова Англо-Білоруського Товариства щиро подякували Союзу українців у ВБ та Бібліотеці ім. Т. Шевченка за співпрацю та надану можливість.

Виставка відкрита до 14 листопада включно з 11.00 до 18.00.

Нагадаємо, у Бібліотеці і архіві імені Тараса Шевченка Союзу українців у Великій Британії у Лондоні відбулася презентація книжки про життя трьох українських князівен «Три покоління благовірності» за участі її авторки, кандидатки історичних наук Олени Ясинецької.

13.11.2024


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *