У Києві на Подолі відкрили виставку до 120-річчя "Просвіти"

Про це повідомляє кореспондент Еспресо Максим Чалий.

Завдяки виставці кияни і гості столиці зможуть дізнатися більше про історію формування важливого культурно-освітнього товариства, його учасників та цікаві історичні факти, пов'язані з діяльністю "Просвіти". 

До відкриття долучилися голова Інституту національної пам’яті Олександр Алфьоров, представники сучасних об'єднань "Просвіти" і охочі кияни.

"Сьогодні, коли ми говоримо про "Просвіту", переважно у думках багатьох наших українців виникає ідея, що це щось пов'язане з освітою. Але насправді ми говоримо про "Просвіту" як організацію, яка, всупереч поневоленим територіям України, здобувала перемогу на рівні культури. Ми говоримо про те, що "Просвіта" народилася в середині ХІХ століття у Львові, а потім перейшла сюди, на підросійські території, де панувала Російська імперія, де забороняли українську мову, українські театри, діяльність", - зазначив очільник Інституту національної пам’яті Олександр Алфьоров.

Читайте також: У Києві відзначають 120-річний ювілей київської "Просвіти"

На заході був присутній і народний артист України, голова київської міської "Просвіти" Кирило Стеценко. 

"Тут є такі матеріали, які звичайні люди, кияни, вони б ніколи про це і не знали…"Просвіта" має велике значення не тільки в тому плані, що це є частина нашої історії, частина нашої культури, а це є великий урок того, як еліта нації зуміла самоорганізуватися в 1906 році, коли просто Російська імперія трошечки розслабилася", - зазначив він. 

  • 25 травня останки лідера ОУН, полковника армії УНР Андрія Мельника та його дружини Софії Федак перепоховали на Національному військовому меморіальному кладовищі на Київщині.
27.05.2026


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *