Центр Помпіду побудує музей сучасного мистецтва в пустелі Саудівської Аравії

Розвиток артіндустрії у Південно-Західній Азії

 

Серед пустелі в Саудівській Аравії з’явиться великомасштабний музей регіонального та міжнародного сучасного мистецтва. Він буде розташований в Аль-Улі, а збудує його Центру Помпіду. Президент паризької інституції Лоран Ле Бон вже підписав відповідну угоду з Королівською комісією з розвитку Аль-Ули (RCU). Відкриття музею заплановане на 2029 рік.

За словами радниці RCU Івони Блазвік, угода включає технічне навчання музейних фахівців у Саудівській Аравії, а також можливість тимчасового розподілення творів мистецтва між колекціями двох установ. «Ми раді працювати з ними [Центром Помпіду] як з одним з наших партнерів, — сказала вона ARTnews. — Усі наші відносини будуть взаємними, ми ділитимемося знаннями та досвідом».

Колекція музею буде зосереджена на мистецтві з Південно-Західної Азії, Північної Африки та Південної Азії, а також на нові цифрові форми.

Центр Помпіду побудує музей сучасного мистецтва в пустелі Саудівської Аравії
Аль-Ула

Для Центру Помпіду ця угода є логічним кроком у розширенні бренду за кордоном. А для Саудівської Аравії вона є останнім пунктом у списку культурних проєктів Аль-Ули. Країна вже запустила ініціативи з Лувром, Художнім інститутом Миск в Ер-Ріяді, Німецьким археологічним інститутом та бієнале просто неба в Каліфорнії, Desert X.

16.03.2023


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *