Скелет динозавра "Баррі" виставлять на аукціон у Парижі

Добре збережений скелет динозавра - камптозавра на прізвисько Баррі, якого відносять до пізньогоюрського періоду(близько 150 млн років тому), у жовтні виставлять на аукціон у Парижі, повідомляєReuters.

Вперше виявлений у 1990-х роках в американському штаті Вайомінг, динозавр був відреставрований у 2000 році палеонтологом Баррі Джеймсом, від якого він і отримав своє ім'я.

Італійська лабораторія Zoic, яка придбала Баррі минулого року, провела подальшу реставрацію скелета заввишки 2,10 м та завдовжки 5 м.

"Це надзвичайно добре збережений екземпляр, що зустрічається досить рідко. Череп зберігся на 90%, решта - на 80%", - сказав Алєксандр Жікелло з паризького аукціонного будинку Hotel Drouot, де проходитиме продаж.

За словами Жікелло, зразки динозаврів на художньому ринку - рідкість: у світі продається не більше кількох екземплярів на рік.

Очікується, що за скелет, який перед продажем виставлять на загальний огляд у середині жовтня, можна буде отримати до 1,2 млн євро.

Існує гіпотеза, що динозаври вимерли внаслідок падіння Землю астероїда. Минулого року китайські вчені заявили, що скорочення чисельності цих тварин почалося задовго до катастрофи.

18.09.2023


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *