Пішов з життя Джон Ландау — оскароносний продюсер "Титаніка" і "Аватара"

Джон Ландау, оскароносний продюсер «Титаніка» та «Аватара», який допоміг втілити в життя бачення режисера Джеймса Кемерона, помер у віці 63 років, повідомляє The Guardian.

Про смерть Ландау оголосив в суботу Алан Бергман, співголова Disney Entertainment. Причину смерті він не назвав.

«Джон був провидцем, який мав надзвичайний талант і пристрасть втілювати в життя деякі з найнезабутніших історій на великому екрані. Його видатний внесок у кіноіндустрію залишив незгладимий слід, і ми за ним дуже сумуватимемо. Він був культовим і успішним продюсером, але ще кращою людиною та справжньою силою, яка надихала всіх навколо», — сказав Бергман.

Джон Ландау увійшов в історію в 1997 році з «Титаніком», який став першим фільмом, котрий зібрав 1 мільярд доларів у світовому прокаті. Він очолив цей рекорд двічі: з «Аватаром» у 2009 році та продовженням «Аватар: шлях води» у 2022 році.

Ландау розпочав свою кар’єру у 1980-х роках як керівник виробництва, поступово просуваючись по кар’єрних сходах, і, зрештою, став продюсером Кемерона у його епічному фільмі про сумнозвісну катастрофу «Титаніка». Співпраця Ландау з Кемероном над цим фільмом призвела до 14 номінацій на «Оскар» і 11 перемог, у тому числі за найкращий фільм.

«Я не вмію грати, не вмію складати і не вмію робити візуальні ефекти. Мабуть, саме тому я займаюся продюсуванням», — сказав Ландау, приймаючи нагороду разом з Кемероном.

Їхня співпраця продовжилася, і Ландау став топ-менеджером Lightstorm Entertainment Кемерона. У 2009 році  «Аватар», науково-фантастична епопея, знята та показана в кінотеатрах за допомогою новаторської технології 3D, перевершила касовий успіх «Титаніка». Він залишається найкасовішим фільмом усіх часів.

Його продовження «Аватар: шлях води» посідає третє місце в списку.

Коли йому було 29 років, Ландау був призначений виконавчим віце-президентом відділу повнометражних фільмів у 20th Century Fox, і брав участь у роботі над головними хітами, зокрема «Сам удома» та його продовженням, а також «Місіс Даутфайр» і «Правдива брехня». Тоді ж почалася його співпраця з  Кемероном.

Ландау  народився у Нью-Йорку 23 липня 1960 року. Його батьками були кінопродюсери Елі та Еді Ландау.

У Джона Ландау залишилася дружина Джулі Ландау, з якою він прожив майже 40 років, і двоє синів: Джеймі та Джоді Ландау.

07.07.2024


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *