Про це пише Bloomberg.
Його син, Альваро, повідомив про смерть у соціальних мережах, не вказавши причини.
Маріо Варгас Льйоса, одна з найяскравіших постатей в літературі та політиці Латинської Америки, протягом останніх кількох років жив у Лімі та практично не з’являвся на публіці, зокрема після завершення активної літературної діяльності у 2023 році.
Варгас Льйоса залишив значний спадок, написавши понад 60 творів, включаючи романи, п'єси та есе, в яких досліджував тему військових диктатур, політичної корупції і людського опору в контексті історії Латинської Америки.
Варгас Льйоса належав до хвилі письменників, серед яких Габріель Гарсіа Маркес з Колумбії та Карлос Фуентес з Мексики, які змінили латиноамериканську літературу і дали розуміння політичної боротьби в регіоні протягом 1960-х і 1970-х років.
Серед його найвідоміших творів — "Розмова в соборі", дії в якому відбуваються в Перу під час диктатури 1950-х років, та "Свято козла", в якому аналізується режим генерала Рафаеля Трухільйо в Домініканській Республіці. Обидві книги є дослідженнями психології влади та її здатності руйнувати людську цілісність.
Довідково: Варгас Льйоса народився 28 березня 1936 року в Арекіпі. Після вивчення права і літератури в Лімі та Мадриді він здобув докторський ступінь за дослідження творчості Гарсіа Маркеса. Його дебютний роман "Час героя" побачив світ в Іспанії в 1963 році.
У 1987 році Варгас Льйоса очолив рух проти націоналізації банків у Перу. Ця кампанія стала поштовхом для його участі в президентських виборах 1990 року, де він виступав із платформою вільного ринку. Хоча він програв у другому турі Фухіморі, цей досвід описав у своїх мемуарах "Риба у воді".