Художниця Ліна Кондес створила у Бородянці артінсталяції на тему війни

У межах проєкту «Німа надія дітей України»

 

У Бородянці в межах проєкту «Німа надія дітей України» з’явилися артінсталяції, які отримали назву «Мислитель». Їхньою авторкою виступила американсько-українська художниця Ліна Кондес. Артоб’єкт представляє собою образ засмученої людини (дитини/матері/українського народу), яка живе у воєнний час, але з надією вглядається в завтрашній день.

«Країна відірвана від рівня соціального життя. Люди багато чого позбавлені. Водночас людина більше думає про те, як вирішити проблеми, і це робить людину ближчою до чогось духовного. Єдине, що залишається – це духовне, і тільки те, що її наповнює, бо більше нічого в нас немає. Маємо лише надію… Я – мати. Надія на майбутнє наших дітей – це найсильніший стимул. Коли я перебуватиму у своєму місті Києві і старітиму разом з навколишніми лісами, я буду й надалі зберігати надію на те, що в моїй країні та регіоні, на моєму континенті та у світі з’являться світові лідери, які ніколи не допустять, щоб наших дітей намагалися позбавити свободи під загрозою ядерної зброї та війни, що випробували на собі ми, українці, щоб матері та їхні діти ставали біженцями, як ми – народ України, щоб убивали та ґвалтували дітей та старих, щоб зневажалась людська гідність, як було з нами. Народом України», – коментує Ліна.

В якості локації для розміщення інсталяцій виступили дитячі садочки, школи, майданчики і житлові будинки – там, де армія РФ найчастіше вчиняє свої військові злочини.

Таким чином організатори проєкту хочуть нагадати світу про криваву війну, а також зменшити і запобігти насильству щодо жінок і дітей.

Повідомляється, що кошти, отримані від продажу інсталяцій, будуть спрямовані на відновлення здоров’я дітей, які постраждали від війни.

15.03.2023


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *