За останні півтора тижні на вулицях Лондона з'явилося цілих девять нових графіті вуличного художника Бенксі. У британській столиці Бенксі малює тварин: пеліканів, слонів, мавп, вовків, козу і кота. Авторство всіх робіт Бенксі підтвердив у своєму інстаграм-акаунті, а мешканці міста тим часом гадають, що означає цей марафон.
Все почалося в понеділок, 5 серпня: тоді біля мосту К’ю на південному заході Лондона вперше з’явилося зображення кози чи козла, який ніби балансує на урвищі. Наступного дня на замурованих вікнах будинку в Челсі з'явилися силуети голів двох слонів, їхні хоботи простягнулися одне до одного. У середу містяне виявили тріо мавп, які перебиралися по мосту через Брік-лейн у східному Лондоні.
У четвер мешканці міста побачили зображення виючого самотнього вовка, намальований на великій супутниковій антені на даху в Пекхемі. У п’ятницю пара голодних пеліканів з’явилася над магазином рибу Волтемстоу, їхні довгі дзьоби ніби клацають по рибі. Пізніше на вулицях міста було помічено ще кілька нових графіті: кіт, що потягується; піраньї, а також горила на паркані лондонського зоопарку.
Відомо, що Бенксі працює вночі з невеликою групою помічників. Такий артмарафон художника неабияк всколихнув лондонське суспільство. Так, Guradian пише, що минулого понеділка о 5 ранку один з водіїв біля мосту Кью зняв на відео, як бородатий чоловік у фургоні керував гідравлічною підйомною платформою, везучи когось у великій білій масці.
Ідея художника проста, зазначає The Guardian: Бенксі створює нові роботи, щоб підняти настрій публіці у період, коли новини здебільшого похмурі, а щось світле та позитивне часто буває важче помітити, ніж темряву. На думку медіа, Бенксі сподівається, що твори підбадьорять людей, а також м’яко підкреслять здатність людини до творчої гри, а не до руйнування та негативу. А ще роботи Бенксі вкотре доводять, як блискуче митець вміє працювати з міським простором та робити його частиною сучасного мистецтва.
Нагадаємо, що в 2022 році всесвітньовідомий художник побував в Україні і створив сім графіті в деокупованих Бородянці, Горенці, Гостомелі та Ірпіні.