В американському Вілмінгтоні експонується виставка українсько-американської мисткині Олі Рондяк

У Вілмінгтоні (штаті Делавер, США) понад два місяці триватиме авторська виставка американської мисткині українського походження Олі Рондяк «Подолання», натхненна історіями її родини, яка проживала в Україні, та сучасними переживаннями російсько-української війни.

Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті Світового конгресу українців.

 

За повідомленням, «Подолання» налічує дев’ять робіт, зокрема, створених після 24 лютого 2022 року. Це серія портретів, що перетворена у своєрідну галерею стійкості. У кожній картині, створеній акрилом на полотні, в техніці колажу, Оля Рондяк використовує збірні образи української культури, такі як головний убір – вінок і німб. Таким чином мисткиня вшановує жінок сьогодення та минулого, які встановили стандарт солідарності та сили.

Як пише кураторка виставки Маргарет Уінслоу, «Рондяк передає вразливість і стійкість жінки своїми спритними вугільними мітками. Вона викликає своєрідне тілесне співпереживання, розуміння фізичної реальності існування в конфлікті».

Мовою портрета Рондяк показує світові, що означає долати труднощі та сміливо дивитися в обличчя агресору. Замість того, щоб стояти осторонь, роботи Олі запрошують глядачів до глибокої взаємодії, до автентичного спілкування з жінками, які знаходилися «на нулі».

Оля Рондяк народилася у штаті Огайо в 1966 році. Мистецтвознавець, бакалавр психології та педагогіки, магістр клінічної психології та консультування спільнот. Працювала психотерапевтом, дизайнером одягу. Під час Помаранчевої революції почала малювати. З 2013 року створює жіночі портрети, як метафору України. 

Виставку «Подолання» можна подивитися до 31 травня 2023 року за адресою 1313 North Market Street в John William Gallery.

Фото: johnwilliamgallery.com

17.03.2023


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *