Зворотний бік картин показали на гаазькій виставці

У Королівській галереї Мауріцхейс (Гаага, Нідерланди) триває виставка бразильського художника Віка Муніза. Митець показує відвідувачам, як виглядає зворотний бік всесвітньо відомих полотен.

Проект Муніза отримав назву «Versa» («зворот» у перекладі з португальської). До нього увійшли 15 точних копій зворотів таких картин, як «Мона Ліза» Леонардо Да Вінчі, «Діви Авіньйона» Пабло Пікассо, «Зоряна ніч» Вінсента Ван Гога, «Дівчина з перловою сережкою» Яна Вермеєра, «Анатомічні уроки доктора Тульпа» Рембрандта та ін.

Вік Муніз працював над «Versa» протягом 40 років. Ще у роки навчання в арт-коледжі йому було цікавіше роздивлятися звороти полотен, ніж самі роботи. Вивчення прихованого від очей боку картин він почав із Музею Гуггенхайма в Нью-Йорку. Нині бразилець планує продовжувати проект і додати до своєї колекції картинних зворотів, наприклад, «Крик» Едварда Мунка та «Поцілунок» Густава Клімта.

«Я відчував, що зазираю туди, куди не варто», – розповідає про роботу художник. – «Ніби я побачив оголеною людину, з якою знайомий вже багато років. Це було дуже інтимно».

Джерело: theguardian.com

17.06.2016


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *