В Івано-Франківську відбудеться перший в Україні Шекспірівський фестиваль

Івано-Франківський національний академічний драматичний театр імені Івана Франка провів пресконференцію, на якій анонсував проведення першого в Україні Шекспірівського фестивалю. Натхненником та генеральним директором фесту став очільник театру Ростислав Держипільский.

«Український Шекспір — це завжди про боротьбу і завжди про пошук відповідей на складні екзистенційні питання людини і нації. Перший український Шекспір з’явився у часи, коли тривала війна радянської армії з армією УНР. До перемоги совєтів і поневолення України було зовсім мало часу. Саме тоді Лесь Курбас ставить «Макбета» в КийДрамТе, прем’єра – у Білій Церкві, є лише п’ять репетицій, аби назавжди змінити історію українського театру. Наступна віха – 1943 рік – перший україномовний «Гамлет» на сцені Львівського оперного театру. Гамлет вустами актора Володимира Блавацького запитує «Бути чи не бути українській нації». Сьогодні ми не можемо погодитися, щоб війна перекреслила наші з вами плани», - заявив він під час пресконференції.

Як зазначає театрознавець та авторка ZN.UA Юлія Самборська, ще 2017 року західні франківці відвідали один з найавторитетніших форумів Європи - Шекспірівський фестиваль у місті Гданську із неооперою Hamlet у постановці Держипільського. А тепер команда театру вирішила ініціювати фестиваль на Батьківщині.

Фестиваль відбудеться з 17 по 23 червня, за цей час планується показ 10 вистав:

  • «Коріолан» Київського національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка (режисер Дмитро Богомазов),
  • Hamlet та Romeo& Juliet від господарів фестивалю Франківського драмтеатру (режисер Ростислав Держипільський),
  • постановка за комедіями Шекспіра студентів майстерні Держипільського,
  • «Буря» Національного театру імені Марії Заньковецької (запрошена режисерка Оксана Дмітрієва з Харкова),
  • «Макбет» театр «Без назви» із Кишинева (режисер Міхай Тарна),
  • «Гамлет» Київського академічного театру на Печерську (режисери Ольга Ларіна та Денис Мартинов),
  • «Сонлітньої ночі» Київського національного академічного Молодого театру (режисер Андрій Білоус),
  • психологічна монодрама за мотивами «Ромео І Джульєтти» студентів Театральної Академії імені Александра Зельверовича у Варшаві, «Матулька»,
  • постановка «Гамлет. Подвійна гра» (сценаристи, режисери та актори Альберто Ієрарді, Джорджо Вієра та Едріан Х'юз) з італійського міста Піза.

Крім того, анонсована участь у фестивалі професора, директора Шекспірівського інституту Бірмінгемського університету у Стретфорді-на-Ейвоні Майкла Добсона, професорки шекспірівських студій Вустерського університету, членкиня Ради Європейської асоціації дослідників Шекспіра та Ради Мережі шекспірівських фестивалів Ніколети Чінпоеш, шекспірознавців з Чехії, Польщі, Румунії, США, письменника Юрія Андруховича, театрознавців та мистецьких оглядачів зі всієї України.

«Цей фестиваль - не «свято мистецтва» і не «розваги під час війни». Ми хочемо продемонструвати, що фестиваль може бути інструментом соціально-політичних змін, інструментом публічної дипломатії та платформою для діалогу із демократичним світом», - заявили організатори Шекспірівського фестивалю на спеціально створеному для цієї події сайті.

Тут можна купити також квитки на подію та ознайомитися з її програмою. Фестиваль проходитиме на різних локаціях: театр, конференційний зал Промприлад та Реновація, підземний перехід «Вагабундо» та фортечна галерія «Бастіон».

14.06.2024


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *