Українські замки, в яких "блукає" покинута душа

За даними істориків, на території України було понад 5000 замків. Від більшості з них, на жаль, зараз не залишилося і сліду, але ті, які достояли до наших днів, стали гордістю нашої Батьківщини. Платформа Ukraine Art News обрала ТОП-3 найкрасивіших замків України.

Луцький замок

Цей замок був побудований ще у XV столітті литовським князем Любартом, який одружився з місцевою княгинею та прийняв православну віру. Сьогодні він є одним з найбільших і найдавніших місць в Україні. Адже саме Луцький замок, а точніше, одна з його веж, зображена на купюрі номіналом у 200 гривень.

Підгорецький замок

Замок у селі Підгірці називають справжньою перлиною Ренесансу. Він з легкістю міг би стати окрасою будь-якого європейського міста. Підгорецький замок вважається одним з найбільш містичних місць країни. За розповідями, в ньому мешкає привид Білої Пані - дружини власника замку, замурованою у стіну ревнивим чоловіком. На жаль, замок зараз знаходиться не в кращому стані.

Меджибізький замокЦей замок розташований в селищі Меджибіж в 30 кілометрах на схід від міста Хмельницького. Меджибізький замок відомий перш за все тим, що в ньому неодноразово зупинявся Хмельницький. До наших днів він дожив в гарному стані, хоча й постраждав під час двох світових війн. Відреставрована п'ятигранна Лицарська вежа з оглядовим майданчиком, замкова церква, каретний ряд і казарми, в яких розміщені музейні експозиції Державного історико-культурного заповідника "Межибож". У серпні на території фортеці проходить фестиваль з лицарськими турнірами "Стародавній Меджибіж".

 

13.05.2018


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *