Українець намагався продати іноземцям дві кам'яні сокири бронзової доби: як його покарали

Про це йдеться у вироку Здолбунівського районного суду, передає "Еспресо.Захід".

Деталі справи

Так, згідно з матеріалами справи, обвинувачений - уродженець Житомира. Торік він невідомо де придбав кам'яну сокиру доби бронзи, яку потім вирішив продати громадянину Франції за 100 євро.

Чоловік відправив товар покупцеві зі Здолбунова на Рівненщині через міжнародне поштове відправлення. На пошті у митній декларації у графі "докладний опис вкладення" він вказав неправдиву інформацію. Працівники Київської митниці під час огляду виявили предмет, який становить культурну цінність і вилучили його. 

Вже у 2024 році, за даними слідства, обвинувачений знову придбав у невідомих сокиру доби бронзи. Цього разу він вирішив продати її громадянину Німеччини за 50 євро. Товар чоловік також відправив через Укрпошту з Рівненщини і надав недостовірні дані. Під час митного огляду культурну цінність вилучили.

Чоловікові інкримінували закінчений замах на переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю культурних цінностей (ч.2 ст.15 ч.1 ст.201 ККУ). 26 квітня обвинувачений із прокурором уклали угоду про визнання винуватості.

Рішення суду

Здолбунівський районний суд визнав чоловіка винним і призначив йому три роки позбавлення волі. Однак звільнив від відбування покарання, замінивши його натомість на один рік іспитового терміну.

Кам'яні сокири вилучили у власність держави. Їх передали у Рівненський обласний краєзнавчий музей.

Контрабанда культурних цінностей

Митники на кордоні з Польщею зупинили дві вантажівки, які під виглядом лісоматеріалів везли стару деревину, яка може бути розібраним етнобудинком. 

Крім цього, чернівецькі митники запобігли вивезенню за кордон понад 200 ювілейних медалей, свідоцтва до них, орденський знак та книжку, посвідчення без дозвільних документів. Незаконне перевезення раритету виявили на митному пості "Вадул – Сірет". 

Тоді як 17 травня стало відомо, що українка намагалася вивезти до Словаччини старовинні ікону та книгу творів російського письменника.

13.06.2024


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *