У Парижі презентували фотопроєкт Даниїла Котляра, присвячений святу Маланки

21 вересня у паризькій галереї Sheriff Gallery презентували фотоальбом українського фотографа Даниїла Котляра "13 січня". Фотопроєкт присвячений традиційному святу Маланка, яке відзначають в селах на Буковині 13 січня. Даниїл Котляр відзняв Маланку в 2021 році.

"Дівчина з яскравою зіркою на чолі, чорти, ведмеді та святий Василь – усіх цих персонажів можна знайти як у фольклорних історіях, так і в реальності під час щорічного українського свята Маланка", – анонсує кураторський текст Анастасії Калити. – Традиційно святкування спрямоване на зустріч весни. Маланка під час карнавалу постає в образі красивої дівчини – це метафора весни, утой час як темни сили постають у вигляді дияволів".

Даниїл Котляр – український фотограф-самоучка, народився в Нікополі. Більшу частину життя він провів у Київ, де він розвивався як фотограф, не маючи формальної художньої освіти. У своїй творчості фокусується, як правило, на традиції, особистих спогадах та сімейному досвіді. Традиційне свято Маланка художник задокументував під час експедиції на Буковину у 2021 році. Для нього звернення до українського фольклору – це насамперед спосіб як дослідити, так і зберегти колективні практики української культури в сучасному світі.

Фотоальбом виходить в британському видавництві AYVAN. Презентація книги відбудеться у паризькій галереї Sheriff Gallery з 21 по 24 вересня.

21.09.2023


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *