У галереї "Дукат" стартує проект про українське мистецтво 1960-х –1980-х років

Виставка [In]formal присвячена українському мистецтву 1960-х –1980-х рр. В експозиції — твори вітчизняних художників, яким дорікали за «формалізм» і чия творчість розвивалася в умовах мистецького підпілля.       

Особливу увагу приділено абстракції, що була яскравим прикладом антирадянського мистецтва. Про тогочасне захоплення абстрактними формам  зазначав мистецтвознавець Б. Лобановський: «Це не було ні продовженням українського авангарду 1910-1920-х років, ні потягом долучитися до популярних течій європейського та американського мистецтва, хоча повністю не можна викреслити ні того, ні іншого джерела натхнення. Інтерес до художньої форми зумовлений ворожим ставленням до неї теоретиків соціалістичного реалізму, починаючи з 1930-х років». 

Якщо за часів відлиги художники відкрито працювали в сфері нефігуративу, і їх  твори були присутні на українських виставках,  то вже з середини 1960-х рр. абстракція не мала шансів на відкрите експонування, більш того «безпредметники» зазнавали переслідувань зі сторони влади.

информал2

Експозицію виставки [In]formal  умовно поділено на чотири блоки, що презентують київський, львівський, одеський та ужгородський нонконформізм 1960-х–1980-х рр.

информал3

Київське неофіційне мистецтво представлено творами В. Барського, О. Дубовика, К.-В. Ігнатова, Е. Коткова, О. Косткевича, В. Кузьменка, В. Ламаха, Я. Левича, А. Лимарєва, І. Марчука, Б. Плаксія, Л. Призанта, А. Сумара, Ф. Тетянича, М. Трегуба, Ф. Юр’єва. Абстракції Л. Дульфана, О. Волошинова, О. Соколова, В. Хруща демонструють одеський нонконформізм, а неофіційне мистецтво Львову та Ужгороду презентують твори  П. Бедзіра, Г. Жегульської, К. Звіринського, Є. Кремницької, Л. Левицького, Г. Левицької, Левків, П. Марковича, Ф. Семана, Р. Сельського.

Виставка триватиме з 15 лютого до 8 березня 2018.

Відкриття відбудеться 8 березня о 19:00.

Галерея «Дукат»: вул. Рейтарська, 8б.

12.02.2018


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *