У чому драматизм знаменитої картини Пікассо "Блакитна кімната"?

"Блакитна кімната", створена в період творчості Пікассо під назвою «блакитний», не має настільки драматичної патетики, властивої іншим картинам майстра в цей тяжкий для нього час. І хоча тут немає сліпців і жебраків, колорит полотна вражає своєю холодністю і відчуженістю.

У тісній кімнаті, виконаної в синіх тонах, в самому центрі приймає ванну жінка. Вона схилила голову і неможливо по сухій фігурі точно визначити її точний вік. Кольорові плями у вигляді яскравого в смужку покривала, картин на стіні, килима, букета квітів на столі нітрохи не оживляють холодний інтер'єр, а лише посилюють його, підкреслюючи крижаний колорит.

У 50-ті роки минулого століття допитливі дослідники звернули увагу на характер, а вірніше нелогічність напрямків мазків на полотні, припустивши, що таким чином Пікассо прагнув щось замалювати. Не так давно ця здогадка підтвердилася: перш ніж з'явитися блакитній кімнаті, на полотні зображено бородатого чоловіка в метелику. Рентгенівський знімок дозволив висунути гіпотезу, що це був не хто інший, як пан Воллар, меценат і покровитель художників, про який жартували - жодну навіть саму чарівну жінку не зображували частіше, ніж Амбруаза Воллара.

пикассо1

Сьогодні складно сказати, чому Пікассо замалював портрет - може він передбачав, що кращий його варіант ще попереду (згадаємо кубічний портрет Воллара), а може блакитна кімната з самотньою дівчиною в центрі зайняла все думки майстра, змусивши переписати полотно.

08.02.2018


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *