Топ - 5 книг літа 2016

Літо – сезон канікул і відпусток. Будинок за містом, розпечений пісок на пляжі, або купе потяга – немає значення, де ви будете знаходитися, головне, у вас, нарешті, з'явиться можливість прочитати все те, що ви давно запланували, і на що так довго не було часу. У цій статті ми хочемо поділитися з вами думками про книжки, з якими буде дуже приємно провести це літо:

Джоджо Мойєс "До зустрічі з тобою"

_ii__

Готова посперечатися, що вам вже давно не зустрічалася книжка про кохання, здатна непомітно вкрасти у вас цілу ніч. Не знаєте, чим заповнити довгі години в поїзді? Візьміть із собою "До зустрічі з собою", і не помітите, як промайнув час.

Роман Джоджо Мойєс затягує з перших сторінок. Автор знайомить нас із Луїзою Кларк – життєрадісною дівчиною, яка любить свою родину, солодке, кольоровий одяг і яскраве взуття На жаль, їй довелося покинути улюблену роботу в кафе. А що робити, коли в тебе немає ніяких видатних талантів чи здібностей, які могли б допомогти заробляти на життя великій родині, де, окрім батьків є незаміжня сестра, її дитина та хворий дідусь? Луїзі пропонують роботу доглядальницею у юнака на ім’я Вілл Трейнор. Він постраждав в результаті аварії і виявився прикутим до інвалідного візка. Більше того – його тіло паралізоване до шиї. Разом із здатністю рухатися він втратив і тягу до життя, і його батьки почали термінові пошуки людини, яка могла б показати йому, що життя все ще варте, щоб за нього поборотися.

Головний плюс цього любовного роману в тому, що його герої дуже реалістичні. Луїза – портрет звичайної дівчини, трішки пухкенької, трішки незграбної. Її грандіозні плани терплять грандіозне фіаско, але вона все одно не втрачає позитивного настрою – і цього в неї хочеться повчитися. У взаєминах Вілла та Луїзи немає ні краплі фальші, або казкової "притягнутості", притаманної героям любовних романів. Їх відносини прозорі та вражають своєю реалістичністю. Особливо хочеться відзначити тонкий гумор, що тонкими промінчиками пронизує весь твір. Здавалося б – що може бути забавного в книжці про інваліда? Але Джоджо Мойєс не дозволяє своїм героям занурюватися в безодню горя, вона постійно висмикує їх на поверхню, а разом з ними і нас, змушуючи переглянути старі пріоритети і по-новому оцінити життя.

Стівен Гокінг "Найкоротша історія часу"

_ii_

Влітку ми частіше, ніж зазвичай, дивимося на зірки. Лежачи на пляжі та дивлячись на хмари, або сидячи в кріслі літака, що летить над цими хмарами, ми все більше замислюємося про хід часу і світ, в якому живемо. В такі хвилини дуже хочеться, щоб поруч був той, хто зміг би відповісти на всі питання. Саме тому ми радимо вам під час відпустки тримати під рукою "Найкоротшу історію часу" Стівена Гокінга.

"Найкоротша історія часу" зовсім не така складна і заплутана, як може здатися на перший погляд. Про що думає кожний читач, коли бачить її вперше? "Я не маю фізичної освіти, я все одно нічого не зрозумію". Зараз ми розвіємо це упередження – зовсім не обов'язково мати вищу фізичну освіту, щоб зрозуміти, про що йде мова в цій книзі, достатньо і базового шкільного рівня. Книга написана легкою мовою, вона доступна і захоплююча, і читається за кілька днів, Слідом за генієм видатного вченого ми проникаємо в найпотаємніші таємниці Всесвіту. Ви могли не любити фізику в школі, але у викладі Стівена Гокінга вона вас зацікавить, адже ще ніхто не писав так просто і зрозуміло про найскладніші і загадковіші речі нашого часу.

Деніел Кіз "Таємнича історія Біллі Міллігана"

i_i

Коли хтось вимовляє ім'я "Деніел Кіз", всі миттєво згадують видатний роман "Квіти для Елджернона", і забувають, що у цього автора є ще один, не менш видатний твір, а саме – "Таємнича історія Біллі Міллігана".

У свідомості Біллі Миллигана жило 24 особи, 10 із яких панували над іншими і найчастіше "захоплювали владу" над його головою. Перша думка, яка приходить багатьом: хіба це можливо? Складно уявити, що діється з людиною, у свідомості якої межує дві особи, хоча це й є досить поширеним психологічним відхиленням. Але 24?! Абсолютно різні, що володіють різним ступенем інтелекту і зрілості. Хтось із цих особистостей вмів чудово малювати, хтось чудово грав на музичному інструменті, або розбирався в рослинах. "Єврей", "англієць", "лесбіянка", "комуніст", "злочинець", "маленька дівчинка". Неймовірно!

Вигадка, неодмінно скаже скептик. Рекламний трюк, додасть цинік.

Однак, Біллі Мілліган не був ні рекламним трюком, ані вигадкою, ані навіть хорошим актором. Більшу частину своєї молодості він провів у психлікарні, і в романі Деніела Кіза можна ознайомитися з повною хронікою його життя, починаючи з самого дитинства. Книга включає в себе описи судових процесів, безліч документальних доказів його стану і свідоцтв. Біллі Мілліган був засуджений за зґвалтування і пограбування, однак, згодом його повністю виправдали, і він став першим в історії людиною з діагнозом "множинна особистість".

Незважаючи на важку тему, книга написана дуже легкою мовою і прочитується за кілька днів. Такі історії входять у категорію must know.

Регіна Бретт "Бог дає таланти всім"

_e

Регіна Бретт – дивовижна жінка. Двічі лауерат пулітцерівської премії, журналіст, лауреат численних премій за журналістську діяльність. Її життєвий шлях був надзвичайно складним. Вона – одинадцята дитина в сім'ї, в 16 років мала проблеми з алкоголем, 21 стала матір'ю-одиначкою, а в 41 лікарі поставили жахливий діагноз – рак. Будь-яка людина опустила би руки. Однак, Регіна не здалася. Вона не тільки перемогла важке захворювання, але і знайшла в собі сили допомагати іншим. Її книга "Бог дає таланти всім" – це збірка притч, веселих і зворушливих, але найчастіше – повчальних. Якщо в якийсь момент вам стане сумно, і ви не будете знати, де шукати підтримки – просто відкрийте цю книгу. Прочитайте кілька сторінок – і відчуєте себе так, ніби чиясь добра рука відвела від вас страх.

Рано чи пізно в житті кожного з нас настає час, коли нікуди і ні з ким не хочеться йти. Нічого не хочеться чути та відчувати. Саме в таку хвилину поруч з вами має бути Регіна Бретт і її позитивний настрій. Ця книжка стане вашою підтримкою, вашим другом та спокоєм. Як би важко вам не було, вона допоможе вам повірити в те, що рано чи пізно сонце вигляне, а годинник відновлять свій хід. Адже, як пише сама Регіна Бретт, "життя не перев'язане стрічкою з бантом, та це все одно подарунок".

Роберт Джеймс Воллер "Мости округу Медісон"

.jpg_02

Влітку завжди потрібна під рукою книга, з якою хотілося б зустріти світанок десь за містом, де пахне вологим полином. "Мости округу Медісон" – саме така книга.
Цей роман – найбільший літературний феномен Америки, який перебував у списку бестселерів найбільших газет країни більше 90 тижнів, і став беззаперечним переможцем премії ЕББІ. Тільки в США перший тираж роману тоді нікому не відомого автора, професора з Айови, склав сім мільйонів примірників.

Книжка починається з того, що після загибелі головної героїні, її діти, Майкл і Керолайн, знаходять щоденник, в якому їхня мати розповідає про своє найбільше кохання, яким був… не їх батько.

Франческа усе життя чекала на омріяне кохання, але так і не дочекалася, і вийшла заміж за фермера, з яким почувала себе надійно захищеною. За мірками суспільства, їхня сім'я є прикладом добробуту та щастя, але хто знає, що насправді ховається за сімейними фіранками, підсвіченими помаранчевим західним сонцем? Одного разу біля ферми, де живе Франческа, зупиняється автомобіль, з якого виходить той, кого вона так мріяла зустріти. Роберт Кінкейд – фотограф, що виконує замовлення у вигляді серії знімків дерев'яних мостів округу Медісон для National Geographic. Він заблукав. Франческа показує йому шлях. За короткі 4 дні між ними спалахує роман і Роберт пропонує Франчесці поїхати разом з ним... чи погодиться вона?

Якщо ви шукаєте трішки романтичних літніх вражень, ця книга може стати вам у нагоді. Вона читається на одному диханні та залишає по собі сум і впевненість, що справжнє кохання все ж таки існує.

09.08.2016


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *