Шедеври музеїв Великобританії можна буде фотографувати безплатно

Музеї Великобританії втратять право обмежувати зйомку експонатів зі своїх колекцій - так вважають провідні юристи. Підтримка експертів надала додаткову вагу кампанії, очоленої мистецтвознавцем і оглядачем лондонській The Art Newspaper Бендором Гросвенор, її учасники виступають проти виплат винагороди за відтворення зображень. У відкритому листі, опублікованому газетою Times в листопаді, 28 відомих вчених і діячів мистецтва зажадали від музеїв Великобританії припинити стягувати плату за тиражування робіт, авторське право на які минув.

Активісти вважають, що британські інституції повинні дотримуватися політики відкритого доступу, яку проводять «все більше музеїв світу». Наприклад, Королівська галерея Мауріцхейс в Гаазі і Фонд Барнса в Філадельфії недавно виклали в Інтернет в безкоштовне користування тисячі оцифрованих творів, звільнених від авторського права. Член палати лордів Валеріан Фрейберг закликає британський уряд вирішити цю проблему, а від Галереї Тейт вимагає перегляду в 2018 році її політики.

Професор Кембриджського університету Лайонел Бентлі, фахівець із захисту інтелектуальної власності, наполягає на тому, що музеї не можуть пред'являти авторські права на «офіційні» зображення робіт, що історично їм належать. «Європейський суд ясно дав зрозуміти: для того щоб фотографії захищалися авторським правом, вони повинні бути оригінальними, - говорить він. - Фотограф, який просто технічно знімає твір, навряд чи створює роботу, яка захищається авторським правом ».

Саймон Стоукс, партнер юридичної фірми Blake Morgan і автор добре відомої професіоналам книги «Мистецтво і авторське право», в коментарях більш обережний. Він попереджає, що британська інтерпретація європейських законів поки не підтверджена судовими рішеннями. Крім того, у музеїв є інші юридичні обґрунтування для обмеження доступу до високоякісних фотографій.

07.02.2018


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *