Радикальний кубізм в роботах Жозефа Фернана Анрі Леже "показує" індустріальний світ у новому світлі

Є в нашому світі абсолютно особливі люди - художники. Люблять ці особливі люди шукати красу там, де звичайній людині навіть в голову не прийде зупинити свій погляд на предмет для більш пильної його вивчення. Взяти, скажімо, гарматний замок. Навряд чи хоча б кожен третій взагалі знає, як він виглядає. А між тим, саме цією частиною 75-міліметрової гармати колись захопився майстер авангарду Жозеф Фернан Анрі Леже (Joseph Fernand Henri Leger, 1881-1955), чиє бачення світу важко назвати типовим навіть для художників. Його талант був занадто великий, щоб залишитися в рамках як одного стилю, так і однієї художньої форми. Саме тому сьогодні спадщина великого творця включає в себе картини і скульптури, щонайменше, семи періодів творчості.
Любов до людини і усвідомлення його важливості все ж прийшли до Фернана Леже, однак проявилися вони лише в пізній творчості художника. І загалом, в його роботах відчувається не тільки радість, а й безсумнівна свобода. Багато мистецтвознавців пов'язують ці зміни з його другим шлюбом, в якому, за словами художника, він усвідомив, що таке справжня любов. Цей порив світлих почуттів Фернан висловив в портреті своєї дружини Наді Леже.

авангард1

авангард

Багатогранність таланту дала про себе знати не тільки в образотворчому мистецтві - Фернан Леже займався кіно, скульптурою, мозаїкою, вітражами і розписом архітектурних споруд. Наступність стилів і форм, кольорів і ідей, навіть філософських суджень - все це характерно для творчості французького художника. Але цікаво те, що сам він все життя був абсолютно переконаний, що творить виключно в рамках імпресіонізму.

авангард4

авангард2

06.12.2017


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *