Пулітцерівську премію отримали фото про кризу біженців

У Нью-Йорку відбулася ювілейна 100-а церемонія вручення Пулітцерівських премій. Захід провели у Колумбійському університеті. Сертифікати про присудження нагороди вручив лауреатам президент навчального закладу Лі Боллінджер.

Премія була вручена в 21 номінації. Її отримали автори інформаційних матеріалів, коментарів, критичних статей, фоторепортажів, а також поетичних, драматичних та музичних творів.

На відкритті президент Боллінджер заявив, що в цьому році було представлено близько трьох тисяч робіт.

"Сто років - це великий термін, однак Пулітцерівська премія залишається в числі найбільш відомих і шанованих у світі," - зазначив Лі Боллінджер.

Єдину золоту медаль Пулітцерівської премії отримала команда журналістів Associated Press. Нагороду дали за розслідування про те, як використовується рабська праця в Південно-Східній Азії, щоб зловити та доставити рибу та морепродукти на столи американських споживачів.

За видатне розслідування були нагороджені журналісти Tampa Bay Times Леонора Лапетер Антон та Ентоні Комьер. Також Майкл Брага з Sarasota Herald-Tribune. Матеріал "Божевільні. Невидимі. У небезпеці" оповідає про те, як скорочення бюджетних витрат перетворило психіатричні лікарні одного з найбагатших штатів США - Флориди - в розсадники насильства.

За майстерність премію отримали журналісти Т. Крістіан Міллер з об'єднання ProPublica та Кен Армстронг з журналістської організації The Marshall Project. Їх робота "Неймовірна історія зґвалтування" розкриває подробиці полювання на серійного насильника.

За краще розкриття національної теми нагороду отримали журналісти Washington Post за серію матеріалів про вбивства громадян поліцейськими в США.

За міжнародний репортаж була нагороджена Алісса Рубін з New York Times з історією про насильство й утиски жінок в Афганістані.

Премію за кращу новинну фотографію розділили фотографи Thomson Reuters та New York Times. Вони висвітлили кризи біженців в Європі.

Кращим художнім твором був визнаний "Співчуваючий" - дебютна робота В'єта Тана Нгуєна. Роман розповідає про людину, в якій на тлі війни у ​​В'єтнамі змагаються відданість комуністичній ідеї та вірність товаришам по армії.

Кращою книгою з історії Сполучених Штатів стала "Стежки Кастера: життя на межі нової Америки" відомого біографа Тіджея Стайлса. Він вже отримував Пулітцерівську премію в 2010 році. Книга розкриває особистість американського кавалериста XIX століття Джорджа Армстронга Кастера. Герой прославився своєю безстрашністю та байдужістю до втрат. Автор пропонує по-іншому поглянути на людину, яка стояла біля витоків нової епохи, але так і не зуміла до неї адаптуватися.

Приз за кращу біографію отримав журналіст New Yorker Вільям Фіннеган за книгу "Дикі дні: життя серфера". Це "історія пригод, інтелектуальна автобіографія, соціальне оповідання, дорожнє кіно в літературі та незвичайне дослідження становлення майстра в суворому і малозрозумілому мистецтві".

Кращим твором нехудожньої літератури була названа книга "Чорні прапори. Схід ІГІЛ", автор Джоби Уоррік. Книга розповідає про зачатки войовничого ісламізму, сьогодні відомі як "Ісламська держава". Вони зародилося в йорданській в'язниці, а потім поширилися завдяки ненавмисній допомозі двох американських президентів.

16.10.2016


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *