Поцілунок у мистецтві: топ-8 відомих картин, де "зображений" поцілунок

Поцілунок завжди символізував таїнство відносин між двома закоханими, як у житті, так і в мистецтві, редакція Ukraine Art News підготувала добірку робіт, які увіковічнили це чарівне дійство.

Густав Клімт "Поцілунок"

Звичайно ж почнемо з Клімта, австрійського модерніста, який прославився на весь світ декоративними жіночими портретами. Працюючи над зачаровує «Поцілунком» художник використовував сусальне золото і масло. На думку деяких дослідників, на цьому полотні Клімт зобразив себе і свою кохану австрійського модельєра Емілію Флёге.

поц

 

Огюст Роден «Поцілунок» 

 

Французький скульптор Огюст Роден присвятив своє знамените мармурове творіння «Поцілунок» трагічної історії Франчески да Ріміні, що надихнула художників на безліч романтичних творів. Якщо коротко, то ця історія звучить так: знатна італійка закохалася в молодшого брата свого чоловіка Паоло Малатеста і під час однієї із зустрічей улюблені загинули від руки розгніваного чоловіка.

поц1

 

Данте Габріель Россетті «Паоло і Франческа да Ріміні» 

 

Англійський поет і художник Данте Габріель Россетті - один із засновників руху прерафаелітів, теж не встояв перед середньовічною історією кохання Франчески і Паоло. На своєму полотні він зобразив поцілунок коханих за читанням роману. Відомо, що прообразом Франчески є померла дружина Россеті британська поетеса Елізабет Сідалл.

поц3

 

Жан Огюст Домінік Енгр «Паоло і Франческа» 

Французький художник-академіст Жан Огюст Домінік Енгр також неодноразово писав на своїх полотнах історію нещасливого кохання Франчески да Ріміні. Відомо, що натхнення він черпав з «Божественної комедії» Данте, в одному з епізодів якої детально роз'яснюється це трагічна подія.

поц4

Вільям Бугро «Перший поцілунок» 

Ще один французький художник-академіст Вільям Бугро написав картину, без якої сьогодні важко уявити ТОП найромантичніших творів мистецтва. «Купідон і Психея в дитинстві» - оригінальна назва живопису, назване колись помилково «Перший поцілунок». У наші дні ця зворушлива картина широко відома саме під таким найменуванням.

поц5

Антоніо Канова «Амур і Психея» 

Раніше італійський скульптор Антоніо Канова присвятив міфу про кохання Амура (Купідона) і Психеї не менше чуттєву мармурову композицію, увічнити пробудження дівчата після поцілунку її коханого.

поц6

Жан Оноре Фрагонар «Поцілунок крадькома» 

Французький живописець Жан Оноре Фрагонар був широко відомий в XVIII столітті своїми вишуканими роботами в стилі рококо. Однією з його найбільш примітних картин вважається «Таємна пристрасть», друга назва «Поцілунок крадькома». З кінця XIX століття ця поетична картина експонується в російському Ермітажі.

поц7

Едвард Мунк «Поцілунок»

Норвезький експресіоніст Едвард Мунк теж зробив свій внесок в романтичне мистецтво, створивши кілька картин з цілується парою. На одній з них закохані стоять навпроти вікна, сховавшись від зовнішнього світу за темною завісою. Художник зобразив чоловіка і жінку єдиним цілим, геть стерши між ними існуючі кордони.

поц8

11.02.2018


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *