Полотно "Знаходження Мойсея" визнано найдорожчою картиною вікторіанської епохи

Найдорожча з будь-коли проданих картин вікторіанської епохи експонується вперше з часу її успішного продажу. Полотно "Знаходження Мойсея" (англ. The Finding of Moses) пензля британського живописця Лоуренса Альма-Тадеми увійшло до експозиції робіт митця в нідерландському Музеї Фріс (Fries Museum). У 2010 році картина була продана на нью-йоркському аукціоні за 36 мільйонів доларів. 

Лоуренс Альма-Тадема — британський художник нідерландського походження, який писав картини переважно на історичні сюжети. У 1879 році Альма-Тадема отримав звання дійсного академіка Королівської академії мистецтв — найвпливовішої та найавторитетнішої мистецької установи у Великій Британії. Попри цей факт, сучасники митця не мали єдиної позиції у ставленні до його творчості. Незадовго після його смерті в 1912 році, художник настільки вийшов із моди, що галерея змогла продати лише раму від картини "Знаходження Мойсея", а саме полотно довелося з неї вирізати!

Заслужене визнання повернули Альма-Тадемі режисери і дизайнери. У його живописі вони знайшли натхнення для власних творів. Так, са́ме полотно "Знаходження Мойсея" надихнуло американського кінорежисера Сесіля Б. Де Мілля на створення фільму "Десять заповідей" ("The Ten Commandments", 1956) — на той час найдорожчого у світі фільму.

07.10.2016


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *