Новий музей Чарлі Чапліна прийняв перших відвідувачів

У швейцарському містечку Веве-сюр-Корсьє прийняв перших відвідувачів музей, присвячений життю і творчості сера Чарльза Спенсера Чапліна (1889-1977). Багата експозиція, що включає численні фотографії, кіноматеріали, особисті речі, розмістилася в маєтку "Мануар де Бан", де універсальний майстер кінематографа провів 25 років останніх років життя. У Швейцарії він оселився через переслідування у США в часи маккартизму, повідомляє ТАСС.

У 127-му річницю з дня народження видатного кіноактора, сценариста, режисера і композитора в урочистій церемонії відкриття музею взяли участь його сини Майкл і Юджин. "Маєток змінився, але дух Чапліна тут залишився. Саме це я вважаю чудовим в цьому проекті", - заявив Юджин. "Це - рух, і це чудово", - додав Майкл, президент Фонду музею Чарлі Чапліна. Він нагадав, що реалізація проекту "була довгою і кілька разів була на межі прірви".

Музейний комплекс "Світ Чапліна" - це результат чималих зусиль, які потрібні від нащадків родини видатного кіноактора, сценариста, кінорежисера і композитора, а також ентузіастів і спонсорів. Реалізація проекту зайняла 16 років. Сім з них припали на судові розгляди і суперечки - мало було заручитися згодою влади, довелося шукати компроміс з сусідами, оскільки не всі вони підтримали ідею такого масштабного проекту в тихому містечку поблизу Женевського озера. Були також труднощі фінансового порядку, але з допомогою спонсорів бюджет вдалося збільшити до 60 млн франків (більше 60 млн доларів). 30 млн з цих коштів пішли на реставраційні та будівельні роботи.

Комплекс площею в 3 тис. кв. метрів складається з особняка, де Чаплін жив з родиною, і спеціально збудованого приміщення для експозиції. Відвідувачі мають можливість познайомитися не тільки з творчістю кіноактора, але, в цілому, з багатогранним світом кінематографу, дізнатися про історію створення таких, що стали класикою фільмів, як "Малюк", "Золота лихоманка", "Нові часи", "Великий диктатор".

21.04.2016


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *