Культове українське видавництво Osnovy Publishing отримало нових власників

Одне з найвідоміших і знакових українських видавництв Osnovy Publishing придбала Українська школа політичних студій в особі Лабораторії законодавчих ініціатив разом з випускниками УШПС Андрієм Вишневським і Анастасією Бородіною та керівницею Лабораторії законодавчих ініціатив Світланою Матвієнко.

“Створене Соломією Павличко та Богданом Кравченком у 1992 році, видавництво «Основи» набуло культового значення для українського культурного, інтелектуального та естетичного простору”, – зазначається на фейсбук-сторінці видавництва.

“Будуть важливі перевидання, будуть яскраві новинки. Та головне, будуть оновлені Osnovy Publishing — більше, ніж видавництво”, – йде мова у повідомленні.

Osnovy Publishing: чим відоме видавництво?

Видавництво Osnovy Publishing чи не першими почало в Україні відновлювати видання “складної” літератури, зокрема переклади філософської класики Платона, Овідія, Сенеки. Видано монументальну збірку про діяльність Леся Курбаса – “Філософія театру”.

Серед успішніших проєктів видавництва є “альтернативна” серія української класики, яка є модерно оформленою, з оригінальним дизайном. Зокрема, опубліковані знакові для української літератури твори перевидано для нової генерації українських читачів: “Місто” Підмогильного, “Тигролови” Самчука, “Вечори на хуторі поблизу Диканьки” Гоголя та інші.

Цікавим є те, що видавництво намагається популяризувати Україну та українську культуру, готуючи та видаючи книги англійською мовою, зокрема серію путівників Awesome – «Awesome Kyiv», «Awesome Lviv», «Awesome Odesa», «Awesome Dnipro», «Awesome Kharkiv».

Серед англомовних цікавих видань – фундаментальні праці, багато ілюстровані книги з мистецтва, архітектури – Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics, Soviet Modernism. Brutalism. Post-Modernism. Buildings and Structures in Ukraine 1955-1991, Balcony Chic та інші.

У Києві 30 травня 2024 року відкрився 12-ий Міжнародний фестиваль “Книжковий Арсенал”. У фокусі “Книжкового Арсеналу”, звісно, будуть книги про війну, видані після 2014 року, видання, створені ветеранами та учасниками війни, членами їхніх родин. Фокусна тема цьогорічного фестивалю – це «Життя на межі».

14.06.2024


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *