Копія знаменитого полотна художника Яна Стіна виявилася оригіналом

Картина «Осміяння Самсона» з колекції Королівського музею образотворчих мистецтв в Антверпені належить пензлю Яна Стіна (1626 - 1679), одного з провідних художників Золотого століття Голландії. До такого висновку прийшли після обширних досліджень фахівці з галереї Мауріцхейс в Гаазі. Полотно довгий час вважалося копією XVIII століття. Однак реставратори зробили висновок, що стиль живопису, техніка і сюжет повністю відповідають творчості самого майстра.

Знову відкрита і відновлена ​​робота стане одним з експонатів майбутньої виставки «Історії Яна Стіна» в Мауріцхейс.

«Осміяння Самсона» (бл. 1675 - 1 676) надіслав до Гааги Королівський музей витончених мистецтв в Антверпені, який зараз закритий на довгостроковий капітальний ремонт. Експерти Мауріцхейс, які готували роботу до виставки, виявили щось незвичайне: на її задню частина не було наклеєне додаткове підтримуюче полотно, що є рідкістю для картин XVII століття.

ян2

Ще однією дивиною було те, що полотно, як і раніше кріпилося до оригінального підрамника оригінальними цвяхами. Уздовж країв полотна були знайдені додаткові отвори, відповідні місця, де через нього пропускали шнур для утримання на дерев'яній рамі під час написання картини. Сліди цього шнура все ще можна знайти в деяких отворах.

Але найбільше реставраторів здивувало те, що фарба під шаром пожовклого лаку збереглася у виключно хорошому стані. «Картина ніби щойно вийшла з майстерні Стіна», - сказала директор галереї Емілі Горденкер.

Виставка «Історії Яна Стіна» зосередиться на маловідомій стороні творчості голландського класика - історичних картинах. До середини XVIII століття це були найдорожчі твори голландця. Але з часом їх вартість знизилася, мабуть, тому, що їх гумористичний характер вийшов з моди. Художник став більш відомий як майстер жанрових сцен, де в іронічному світлі представляв пороки сучасників, а також ілюстрував прислів'я і розхожі фрази.

Тим часом, Стен відображав безліч історій з Біблії, апокрифічних писань і класичної міфології, які інтерпретував дуже оригінально - перенісши дійових осіб свого часу.

1_1

Сьогодні відомо 75 таких творів - приблизно шоста частина творчості художника. В експозиції буде представлена ​​двадцять одна з них. Це оповідання про муки, зраді і спокусах, які Ян Стен розповідає в своїй грайливій манері. Як і в жанрових композиціях, він робить особливий акцент на взаємодії між героями і жартує над їх поведінкою.

Мауріцхейс приділяє багато уваги Яну Стіну, який вважається одним з провідних художників голландського Золотого Століття поряд з Рембрандтом, Яном Вермером і Францем Хальсом. У колекцію музею входять 15 його картин. У 2011 році галерея доповнила цю вражаючу добірку своєї першої історичної картиною кисті Стіна - «Мойсей і корона фараона».

ян3э

Той факт, що до тих пір установа не входила б в свої збори твори на цю тематику, свідчить про те, що ця частина творчості Стіна багато років залишалася недооціненою. Тепер же це придбання дало імпульс для виставки, яка продемонструє універсальність Ян Стіна як художника.

11.02.2018


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *