Книжка Джоела Салінаса "розповість" про таємні почуття людини

Книжка доктора Джоела Салінаса (Joel Salinas) "Дзеркальний дотик" ("Mirror Touch") вийшла у продаж. Автор, невропатолог лікарні у Массачусетсі (США), описує свої унікальні здібності: у нього синестезія та здатність відчувати біль і відчуття інших людей. 

"У людини п'ять почуттів: зір, слух, дотик, нюх і смак. Синестезія - це особливість сприйняття, при якій сигнали сприйняття різних почуттів змішуються між собою. У букв може з'явитися колір, у звуків - смак, і так далі, у будь-яких комбінаціях, хоча деякі зустрічаються частіше: деякі музиканти володіють "кольоровим слухом", що їм допомагає у творчості. Композитор А.Н. Скрябін розрізняв ноти не тільки на колір, але і на смак; художник В.В. Кандинський "чув" звуки фарб", - розповів автор. 

Книга вже викликала безліч рецензій, в яких особливості сприйняття Салінаса описуються як дзеркальна синестезія. Проблема в тому, що можливості доктора Салінаса не пояснюються однією лише синестезією. Чомусь в новинах, зараз розповсюджуються, згадується лише вона, хоча сама назва книги "дзеркальний дотик" вказує зовсім не на синестезію, а на виключно високу чутливість дзеркальних нейронів.

09.04.2018


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *