Книги, які "приваблюють" незвичайним сюжетом

Книга - унікальний скарб, який залишається з нами назавжди. Не зважаючи на нові технології та швидкоплинність часу, книги продовжують домінувати. Лише уявіть ці тонесенькі сторінки, дивний запах і цікаві історії, які захоплюють власним сюжетом. Дивовижно, виявляється кожна книга підходить лише для певного періоду або пори року. Одні зігрівають у зимові вечори, інші змушують одягти лляну сукню і відправитися на пікнік. Головне в книгах квітня - свіжість сюжетів, жанрова точність і психологічне напруження, що не відпускає до самого кінця. І неважливо, це любовна історія, ретро-детектив або підліткова повість - все книги варті того, щоб їм приділити належну увагу. Задоволення від тексту гарантовано.

Кларісе Ліспектор "Сімейні узи"

Книга новел відомої латиноамериканської письменниці, яка виглядала, як Марлен Дітріх, а писала, як Вірджинія Вулф - це чуттєва проза, що читається на одному диханні та не залишає байдужим. Або капризи позбавленої любові пристрасної дівчини, або криза домогосподарки, або почуття дівчини, яка зустріла на вулиці двох чоловіків, які торкнулися її, таку «ніжну і дивовижну». Жіночі імена немов взяті з екзотичної прози Маркеса - Анна, Лаура, Марія - і все у цих оповіданнях дихає «спекотною розкішшю» латиноамериканської класики. Чоловіки - Хосе, АрмандКарліноса - голосно сміються й обіймають своїх дружин, але «справжнє життя» - вона не таке, і жінкам подобається зовсім інше.

Алі Сміт "Як бути двома"

Цей захопливий роман про любов і несправедливість - мабуть, найкраща з книг однієї з найяскравіших письменниць сучасної Британії. З одного боку, це грайлива, авантюрна проза - історія про британського підлітка, дівчину Джорджії, яку всі звуть просто Джордж, і в цьому, безсумнівно, проявляється гендерний момент розповіді. Недарма роман - про «двох в одному», про «злиття двох початків», про «двох сутності в одному тілі». Мати дівчинки померла, вона живе з батьком у будинку з поганим дахом і мріє про те, щоб той впав. Грає у слова і дратує психотерапевта. Крім мрій, мовних ігор і каламбурів - спогади про померлу матір, з якою доньці було нелегко, і поїздка у Феррару для огляду фрески художника епохи Відродження - одне з випробувань, яке залишилося у пам'яті на все життя.

Євген Лір "Підземні ріки течуть"

Автор післямов до класиків «темної» літератури ЧемберсаМерритаМекена, а також перекладач «Короля в жовтому» і «Місячного дитя» Кроулі вирішив спробувати свої власні творчі сили у жанрі «екзистенціального хоррора», і це, слід визнати йому вдалося. Попри те, що передмова до збірки його оповідань попереджає, що читачеві нелегко буде пробиратися по лабіринту сюжетів, свічка, яку запалюють на самому початку у таємничому підвалі, світить крізь усю «темну» розповідь автора-дебютанта. Символи й знаки, натяки й здогадки супроводжують нас протягом усього дійства, яке розгортається в усіх новелах збірки. У кожному з них - своя загадка і таємниця.

10.04.2018


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *