Яскравий прояв футуризму на полотнах італійського живописця Умберто Боччоні

Умберто Боччоні (Umberto Boccioni) - італійський художник і скульптор, людина, яка сформувала революційну естетику руху футуризму, він став одним з піонерів і провідних діячів італійського футуризму.

 

Не дивлячись на коротке і стрімке життя художника, його підхід до динамічності форм в живописі і деконструкції твердої маси в скульптурі залишаються основою, якою керуються художники і скульптори вже після смерті великого Умберто.

 

Умберто Боччоні народився на самому півдні Італії, в сім'ї дрібного державного службовця. За службовим обов'язком, сім'я Боччоні багато переїжджала з місця на місце. Коли Умберто виповнилося 15 років, помер його батько, і родина влаштувалася на острові Сицилія, де хлопчик закінчив школу. У 1898 році Умберто відправляється в столицю, вивчати мистецтво в Академії мистецтва Риму. У 1906 році художник переїздить ненадовго в Париж, де знайомитися з творчістю імпресіоністів і постімпресіоністів. Відвідує Росію, де став свідком громадянських заворушень і урядових репресій. У 1907 році Умберто повертається до Італії.

умберто состояние души

"Стан душі"

Він малює у Венеціанській Академії. Знайомитися з молодими художниками, які називають себе «футуристами». В цей же час з'являється «Маніфест футуристів», і Умберто ставати головним теоретиком нового художнього руху. У 1912 році в Парижі вперше футуристи експонують свої роботи на одній з міських виставок. У наступному році Умберто виставляє на загальний огляд скульптури. До 1910 року включно в розробці художника було кілька художніх тем: пейзажі, індустріальні розробки, такі як замальовки фабрик і поїздів. Художник шукає себе між пуантилізм і імпресіонізмом. Робота 1911 року «La risata» («Сміх») - вважається першою однозначною футуристичною роботою майстра. У цьому полотні художник повністю відходить від дівізіонізма і все відчуття в ній зосереджені на спостереженнях сучасного життя. Картина була прийнята досить холодно. Разом з тим, вона була придбана одним німецьким колекціонером в 1912 році, разом з ще двадцятьма футуристичними роботами, представленими в цей час в Берліні. Сьогодні робота «La risata» знаходиться в колекції Музею сучасного мистецтва.

бочини

 

Роботи Умберто Боччоні втілення простоти і нескінченних можливостей футуристичного живопису і скульптури. Вони звільнені від академічного кубізму і універсальні в передачі відчуттів. Живописні полотна майстра вважаються сьогодні вершиною футуристичної естетики, яку сам він проголосив у своєму «Маніфесті» і якому не змінював в своїй творчості.

умберто3

 

09.01.2018


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *