Як собака Пабло Пікассо зруйнувала скульптуру знаменитого сюрреаліста Сальвадора Далі

Сальвадор Далі завжди славився своїм екстравагантним смаком. Він стверджував, що був геніальним вже в утробі матері. Маму свою він любив, тому що вона виносила Спасителя, тобто його, і коли вона померла, не міг прийти до тями від удару. Але пройшло не так багато часу, і Далі в рекламних цілях накреслив на одній зі своїх картин, що висіли на виставці в Парижі, блюзнірські слова: "Я плюю на свою матір". Батько Сальвадора заборонив синові повертатися додому, а Далі було все одно: сім'єю і домом йому стала живопис. 

Далі прагнув стати на один рівень з Пікассо. Він посилав йому листівки, телеграми, одного разу запропонував відмовитися від прокомуністичних поглядів і переїхати в націоналістичну франкістську Іспанію.

З дружбою цих двох видатних художників пов'язаний доволі цікавий та смішний випадок. Коли Сальвадор Далі створив "Ретроспективний бюст жінки" у 1933 році для сюрреалістичної виставки в Pierre Colle Gallery (Париж).

На фарфоровий бюст жінки поставлений батон хліба (капелюшок - сюрреалістичний) І бронзова чорнильниця - образ картини "Анжелюс" Жана-Франсуа Мілле. Плюс мурахи на обличчі, паперовий «шарфик», качани кукурудзи на плечах - ну просто пародія на моду! Оригінал якої зіпсувала ... собака Пікассо. Виставку відвідав художник з вихованцем, і пес зжер батон! Весь задум, буквально, псу під хвіст ... Тепер його реконструкція, але вже з «несправжнім» батоном, знаходиться в Театрі-музеї Сальвадора Далі у Фігерасі.

Сальвадор Далі "Портрет Пабло Пікассо"

13.11.2017


Поделиться:
Комментарии
Имя *
Email *
Комментарий *